Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Zwolnienia w PepsiCo. Bo wydadzą na reklamę?

0
Podziel się

Cięcia etatów obejmą zakłady firmy w 30 krajach. Bez pracy zostanie 8,700 osób.

Zwolnienia w PepsiCo. Bo wydadzą na reklamę?
(ASSOCIATED PRESS/FOTOLINK/East News)
bErMixcR

Jeden z największych producentów napojów bezalkoholowych na świecie zamierza zlikwidować 8,700 miejsc pracy. Zwalniając 3 procent wszystkich swoich pracowników koncern PepsiCo chce zaoszczędzić 1,5 mld dolarów w najbliższe 3 lata.

[Na zdjęciu prezes PepsiCo Indra Nooyi]

Cięcia etatów obejmą zakłady w 30 krajach - podaje serwis BBC. PepsiCo planuje konsolidację produkcji, magazynów i biur przy jednoczesnym upraszczaniu struktur organizacyjnych firmy. Informacja o planowanych zwolnieniach zbiegła się w czasie z publikacją wyników finansowych koncernu za ostatni kwartał 2011 roku. Zysk netto wyniósł 1,42 mld dolarów, przewyższając tym samym oczekiwania analityków.

bErMixcT

W całym minionym roku przychody koncernu wzrosły o 15 procent, do 66,5 mld dolarów. Zysk netto wzrósł o 2 procent, do 6,4 mld dolarów. W 2012 roku PepsiCo prognozuje jednak 5-procentowy spadek zysków, czemu mają być winne większe wydatki na reklamę.

Zobacz kultową reklamę Pepsi. Więcej ciekawych spotów znajdziesztutaj

PepsiCo zamierza zwiększyć swój globalny budżet na reklamę i marketing do 600 mln dolarów. Inwestycja w promocję ma dotyczyć 12 marek koncernu, takich jak m.in. Pepsi-Cola, 7-Up, Lay's, Tropicana, Doritos i Gatorade. Szczególny nacisk koncern zamierza położyć na rynki Ameryki Północnej.

PepsiCo powstała w 1965 roku, z połączenia firm Pepsi-Cola i Frito-Lay. Międzynarodowy koncern z siedzibą w Nowym Jorku to drugi pod względem zysków największy producent żywności i napojów na świecie. Na czele przedsiębiorstwa stoi Indra Nooyi, najlepsza managerka świata według rankingu magazynu _ Financial Times _ z 2010 roku.

bErMixcZ

Na ostatnim spotkaniu z inwestorami Nooyi wzięła na siebie pełną odpowiedzialność za obecną kondycję koncernu. Prezes jest krytykowana przede wszystkim za zaniedbanie kluczowego dla firmy segmentu napojów gazowanych na rzecz inwestycji w zdrową żywność.

Czytaj więcej wiadomości z rynku w Money.pl
Coca-Cola zwalnia. 160 łodzian na bruk Coca-Cola HBC Polska zamierza zwolnić 160 osób ze swojego zakładu w Łodzi.
125 lat w ukryciu. Przenoszą przepis Coca Coli Do tej pory udało się ustalić, że poza rozpuszczonym dwutlenkiem węgla, wodą i cukrem składnikami napoju są: wyciąg z liści Koki oraz ekstrakt z orzeszków Koli.
Oto jak rośnie imperium McDonald's Ford zarobił o 200 mln dolarów mniej niż przed rokiem, zysk netto Johnson & Johnson spadł o prawie 28 procent. Rozczarowują też wyniki Google i Microsoftu.
bErMixdu
strategie
zarządzanie
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)