Notowania

geje
17.08.2012 21:56

Antygejowscy działacze domagają się 10 mln dolarów od Madonny

Rosyjscy działacze mówią, że uraziła ich uczucia, kiedy wystąpiła w obronie praw gejów na koncercie w Petersburgu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Frank Micelotta/PictureGroup/EAST NEWS)

Rosyjscy działacze antygejowscy złożyli pozew przeciw Madonnie, w którym domagają się od amerykańskiej gwiazdy muzyki pop 10 mln dolarów twierdząc, że uraziła ich uczucia, kiedy wystąpiła w zeszłym tygodniu w obronie praw gejów na swym koncercie w Petersburgu.

Madonna śpiewała w Petersburgu w czarnej bieliźnie, a na plecach miała wypisane słowa _ No Fear _ (Nie ma się czego bać). Zaatakowała lokalne prawo, nakładające grzywny za szerzenie homoseksualnej propagandy. Wcześniej nazwała to prawo _ żałosnym okrucieństwem _.

Homoseksualizm w ZSRR był karany więzieniem. Oficjalnie karę tę zniesiono w 1993 roku, jednak w Rosji utrzymują się silne antygejowskie nastroje.

W lutym bieżącego roku władze Petersburga wprowadziły karę grzywny za propagowanie homoseksualizmu wśród nieletnich.

Madonna _ została słownie ostrzeżona, by stosowała się do przepisów, ale je zignorowała. Będzie zatem odpowiadać finansowo _ - powiedziała Daria Diedowa, jedna z działaczek, które wniosły przeciwko piosenkarce pozew do petersburskiego sądu.

_ - Możliwe, że ktoś nie dostrzega tu żadnego związku, ale po koncercie Madonny jakiś chłopiec być może zostanie gejem, jakaś dziewczynka stanie się lesbijką, a w rezultacie urodzi się mniej dzieci i nasz duży kraj nie będzie mógł obronić swoich granic; dla mnie jest to przyczyną cierpienia moralnego _ - powiedział inny działacz z grupy, która wniosła pozew.

Przyjęty przez władze Petersburga zakaz jest wzorem dla projektu ustawy wniesionego do parlamentu Federacji Rosyjskiej; projekt nie został jeszcze poddany pod głosowanie.

W Moskwie sąd apelacyjny potwierdził zakaz urządzania w Moskwie parad gejowskich przez najbliższe 100 lat, uznając za legalną wcześniejszą analogiczną decyzję stołecznego merostwa w tej sprawie.

Tagi: geje, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, lifestyle
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz