Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Australijczycy zamykają siedzibę Greenpeace'u

0
Podziel się:

Policja zamknęła dziś siedzibę Greenpeace'u w Sydney po tym jak aktywiści organizacji włamali się na teren instytutu badawczego

Australijczycy zamykają siedzibę Greenpeace'u
(PAP/EPA/GREENPEACE)
bFgjMmpx

*Australijska policja zamknęła *dziś siedzibę Greenpeace'u w Sydney, którą wcześniej przeszukano, po tym jak aktywiści organizacji włamali się na teren instytutu badawczego i zniszczyli eksperymentalne plony zmodyfikowanej genetycznie pszenicy.

Na zdjęciu aktywiści Greenpeace na terenie instytutu badawczego CSIRO

Policja poinformowała, że _ zajęto część mienia jako dowody _ w sprawie zniszczenia pszenicy; nikogo nie aresztowano. W ubiegłym tygodniu trzej aktywiści Greenpeace'u ścięli podkaszarkami ogrodowymi próbny zasiew zmodyfikowanej genetycznie pszenicy w pobliżu siedziby Commonwealth Scientific and Industrial Research Organisation (CSIRO) w Canberze.

bFgjMmpz

Przedstawiciel policji poinformował, że australijską siedzibę Greenpeace'u przeszukano właśnie w związku z zarzutami dotyczącymi włamania i zniszczenia mienia w CSIRO. Zniszczenie pszenicy zostało skrytykowane przez australijskich naukowców. Australijskie władze, które nadzorują badania genetyczne, twierdzą, że zmodyfikowane rośliny stanowią znikome ryzyko dla ludzi czy środowiska. CSIRO podkreśla, że trwające wiele miesięcy badania trzeba będzie powtórzyć.

Przedstawiciel Greenpeace'u oświadczył, że organizacja będzie współpracowała z policją, ale według niego nadszedł czas, by Australijczycy zaczęli brać pod uwagę ryzyko, jakie stwarza genetycznie modyfikowana żywność.

_ - Istnieje poważne zagrożenie związane z eksperymentami ze zmodyfikowaną genetycznie pszenicą dla zdrowia Australijczyków, naszego środowiska i gospodarki. Na razie informacje na temat tego ryzyka są ignorowane i tuszowane przez nasz rząd _ - przekonywał przedstawiciel Greenpeace'u.

Czytaj w Money.pl

bFgjMmqa
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)