Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
bill gates
26.01.2012 11:40

Bill Gates przekaże 750 mln dolarów na walkę z AIDS

Prezes Microsoftu wezwał rządy do podobnych działań.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Prezes Microsoftu i filantrop obiecał dziś kolejne 750 milionów dolarów borykającemu się z kłopotami Globalnemu Funduszowi do Walki z AIDS, Gruźlica i Malarią i wezwał rządy do kontynuowania wsparcia dla tej ratującej życie organizacji.

- _ Czasy są ciężkie, ale nie ma usprawiedliwienia dla obcinania pomocy dla najbiedniejszych _ - powiedział Gates na Światowym Forum Ekonomicznym w Davos.

Globalny Fundusz do Walki z AIDS, Gruźlicą i Malarią ogłosił przed dwoma dniami, że jego dyrektor Michel Kazatchkine odchodzi ze stanowiska w związku z krytyką, dotyczącą nieprawidłowości finansowych.

Fundusz powstał przed 10 laty. Jest organizacją publiczno-prywatną z siedzibą w Genewie. Ma około 25 procent udziału w globalnym finansowaniu walki z AIDS, jest też największym dostawcą środków na walkę z gruźlicą i malarią.

W zeszłym roku ogłosił jednak, że jest zmuszony wstrzymać finansowanie nowych projektów pomocowych do 2014 roku. Fundacja Billa i Melindy Gatesów przekazała dotychczas Funduszowi 650 milionów dolarów.

Więcej na temat walki z AIDS - czytaj w Money.pl
Śmiertelny wirus pokonany. Na razie u... Chroni myszy, może pomóc też ludziom. Amerykańscy naukowcy są pełni optymizmu, ale eksperci pozostają sceptyczni.
Nie wiemy, jak i gdzie wykonać test na HIV Polacy czują się dobrze poinformowani o drogach zakażenia HIV oraz sposobach zabezpieczania się przed zakażeniem i nie boją się rozmawiać z partnerami o tych sprawach.
Tagi: bill gates, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap, lifestyle
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz