Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Chińczycy na Euro 2012. W Polsce 100 osób

0
Podziel się:

Euro 2012 jest w Chinach produktem luksusowym. Mogą sobie na niego pozwolić jedynie najbogatsi Chińczycy.

Chińczycy na Euro 2012. W Polsce 100 osób
(Jan Kucharzyk/East News)
bEJYtKDF

Euro 2012 jest w Chinach... produktem luksusowym. Mogą sobie na niego pozwolić jedynie najbogatsi Chińczycy, bo za oglądanie meczu półfinałowego w Warszawie i finału w Kijowie trzeba zapłacić równowartość 30 tysięcy dolarów.

Specjalne pakiety wyjazdowe na Euro 2012 dla mieszkańców Chin oferuje firma Szanghaj Sports, która specjalizuje się w obsłudze międzynarodowych imprez sportowych. Na chińskim tynku jej oferta skierowana jest do najbogatszych.

Jej klienci mają zagwarantowane posiłki na stadionach czy tez program rozrywkowy. Ekskluzywne pakiety wyjazdowe na Euor 2012 nie cieszą się jednak wielka popularnością. Całk0owity koszt jednego pakietu to 200 tys. juanów. Do Polski firma wysyła 100 osób. Dwa lata temu na mistrzostwa świata w piłce nożnej w Afryce przedsiębiorstwo sprzedało 1000 pakietów wyjazdowych, najdroższy z nich kosztował 50 tys. dolarów.

bEJYtKDH

Chiny promują Euro 2012 dość kontrowersyjnym filmem. Rozgrywki zestawione są w nim z scenami wojny.

ZOBACZ KONTROWERSYJNY FILM:

Film można obejrzeć na oficjalnym kanale Youtube Universal Music Hong Kong.

Czytaj więcej o gospodarczej roli Chin na świecie
Mocna reakcja Chin. Ratowania nie będzie Chińska wiceminister finansów oceniła że argumenty, wedle których Chiny powinny ratować Europę, nie są przekonujące.
Chiny szykują ekspansję. Kupią najlepszych Chiny szykują się do kupowania najlepszych kąsków wśród aktywów Zachodniej Europy, a zwłaszcza Wielkiej Brytanii.
bEJYtKEi
KOMENTARZE
(0)