Notowania

Przejdź na
chiński nowy rok
09.02.2013 17:09

Chiński Nowy Rok ma sprzyjać inwestowaniu

Chińczycy - którzy wynaleźli sztucznie ognie - nie wyobrażają sobie świętowania bez nich.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Jak co roku - odpalając tony fajerwerków - Chińczycy powitali nowy Rok. Według kalendarza księżycowego rozpoczął się właśnie Rok Wodnego Węża, który sprzyjać ma inwestowaniu.

Pomimo apeli chińskich władz, liczba fajerwerków wystrzeliwanych w _ chińskiego sylwestra _ nie była znacząco mniejsza niż w latach poprzednich. Chińczycy wierzą, że huk odpalanych fajerwerków i petard odstrasza złe duchy i zapewnia pomyślność na cały rok.

W związku z dramatycznym zanieczyszczeniem powietrza w Pekinie władze apelowały do mieszkańców, aby w tym roku ograniczyli skalę świętowania. Co roku stolica Chin wita bowiem nowy rok spowita smogiem, który pozostaje w mieście po sztucznych ogniach, a z ulic wywożone są tony śmieci.

Chińczycy - którzy wynaleźli sztucznie ognie - nie wyobrażają sobie jednak świętowania bez nich. Tylko w Pekinie w okresie Nowego Roku działa ponad 1300 tymczasowych sklepów, w których można kupić fajerwerki, a ich odpalanie dozwolone jest aż do 2.00 nad ranem.

Czytaj więcej w Money.pl
Wybuch fajerwerków zniszczył autostradę Niekontrolowane wybuchy fajerwerków w Chinach zdarzają się dość często w okolicach obchodów nowego roku księżycowego, które w tym roku przypadają na 10 lutego.
To najgorszy rok od 20 lat w Chinach Eksport chińskiego przemysłu tekstylnego zdecydowanie spowolnił - 2012 był najgorszym rokiem od 20 lat, porównywalnym tylko z kryzysowym 2009.
Rząd zajmie się dochodami Chińczyków Dzięki reformie, do 2020 r. podwoją się średnie dochody w porównaniu z 2010 r.
Tagi: chiński nowy rok, chiny, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, lifestyle
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz