Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Cmentarze jak z bajki. Nad morzem, w górach

0
Podziel się

Cmentarze w parkach, nad jeziorami, nad morzem czy w opuszczonych zamczyskach - takie można spotkać w Hiszpanii. Dziś i jutro - zgodnie z tradycją - zostaną udekorowane kwiatami.

Cmentarz w Benadalid
Cmentarz w Benadalid (www.visitacostadelsol.com)
bErtVKhx

Spacer po hiszpańskich cmentarzach warto zacząć od położonej nad Morzem Kantabryjskim Luarki. Tamtejsza nekropolia rozpościera się wokół maleńkiej zatoki i jest położona w tak urokliwym miejscu, że mieszkańcy miasteczka kilka lat temu zaproponowali, by cmentarz przenieść, a miejsce zamienić w park.

W Benadalid w Andaluzji w cmentarzysko zamieniono XVII-wieczną fortecę. Wmurowane w ściany groby okalają główny dziedziniec twierdzy. Żeby do nich dojść, trzeba się najpierw wspiąć po stromych schodach.

Wszyscy mieszkańcy Malagi znają tzw. _ angielski cmentarz _. Niegdyś był to ogród botaniczny, ale w 1830 roku brytyjski konsul zamienił go w pierwszą w Hiszpanii nekropolię dla protestantów. Wiele okazów roślin przetrwało do dzisiaj. Uzupełniają je zabytkowe pomniki nagrobne w stylu klasycystycznym, neogotyckim czy celtyckim.

bErtVKhz

Czytaj więcej w Money.pl

bErtVKia
wiadomości
gospodarka
KOMENTARZE
(0)