Notowania

dalajlama
14.05.2012 18:47

Dalajlama odda prestiiżową nagrodę na cele dobroczynne

Dalajlama zapowiedział przekazanie na cele dobroczynne miliona stu tysięcy funtów Nagrody Pokojowej imienia Templetona.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/ EPA)

Dalajlama zapowiedział przekazanie na cele dobroczynne miliona stu tysięcy funtów Nagrody Pokojowej imienia Templetona za zasługi na polu _ afirmacji duchowego wymiaru życia _.

76-letni przywódca tybetańskich buddystów otrzymał Nagrodę Pokojową Fundacji Johna Templetona w uznaniu _ poważnego podejścia naukowego do siły współczucia _ i jej potencjału łagodzącego konflikty światowe. Prezes fundacji, doktor John Templeton powiedział, że w świecie zdominowanym przez postęp technologiczny, ludzkość szuka również pociechy w wartościach, które dać może tylko wymiar duchowy.

Dalai Lama przekaże 900 tysięcy funtów organizacji dobroczynnej Save The Children, 125 tysięcy Instytutowi Rozumu i Życia, a resztę przeznaczy na kształcenie naukowe buddyjskich mnichów.

Istniejąca od 40 lat Nagroda Templetona to najwyższa na świecie suma przyznawana indywidualnie.

Wczoraj, w wywiadzie udzielonym dziennikowi _ Sunday Telegraph _, Dalai Lama powiedział, że jest świadom, iż władze chińskie chcą go zgładzić i w tym celu namaszczają trucizną włosy Tybetanek, które potem błogosławi kładąc im ręce na głowach. MSZ w Pekinie stanowczo zdementowało dziś ten zarzut.

Tagi: dalajlama, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, IAR, lifestyle
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz