Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
elżbieta ii
30.05.2012 18:23

Diamentowy jubileusz Elżbiety II na Heathrow

Turyści, którzy wybiorą się do Londynu na obchody diamentowego jubileuszu panowania królowej Elżbiety II, mogą liczyć na iście królewskie przyjęcie.

Podziel się
Dodaj komentarz

Turyści, którzy wybiorą się do Londynu na obchody diamentowego jubileuszu panowania królowej Elżbiety II, mogą liczyć na iście królewskie przyjęcie - na lotnisku Heathrow na pasażerów czeka czerwony dywan, a czas spędzony w kolejkach umilać będzie orkiestra.

Firma BAA będąca operatorem lotniska Heathrow, poinformowała, że z okazji obchodów jubileuszu, których kulminacja przypada w weekend, od środy do najbliższego wtorku spodziewanych jest przylot 780 tys. pasażerów.

We wszystkich halach przylotów rozwinięto dla nich czerwone dywany, przygrywać ma orkiestra Armii Zbawienia, a każdy chętny dostanie oficjalną jubileuszową chorągiewkę. Ponadto brytyjska flaga długości 30 metrów z gigantycznym wizerunkiem królowej została wymalowana na płycie lotniska. Zużyto do tego 400 litrów czerwonej, niebieskiej i białej farby - informują władze lotniska w specjalnym komunikacie. Flagę namalowano tak, by była doskonale widoczna z lądujących samolotów.

Heathrow chce w ten sposób wnieść wkład w obchody diamentowego jubileuszu, który upamiętnia 60 lat panowania Elżbiety II. Podkreśla także związki monarchini z tym największym w Europie portem lotniczym: tam wyruszyła w większość ze swych 350 zagranicznych wizyt, a także osobiście otwierała kolejne, coraz większe i nowocześniejsze terminale: w roku 1955, 1968 i 2008.

Na lotnisku będą też wyłożone księgi, do których pasażerowie mają wpisywać życzenia i gratulacje dla królowej. Księgi zostaną następnie przesłane do Pałacu Buckingham.

Jako jedyny brytyjski monarcha przed Elżbietą II diamentowy jubileusz obchodziła w 1897 roku jej praprababka, królowa Wiktoria.

Czytaj więcej w Money.pl
Chcesz rządzić? Wciśnij ją na głowę i zrób zdjęcie Firma Asos zaprasza do świętowania diamentowego jubileuszu królowej. Aby to ułatwić, udostępnia korony.
Wieża z Big Benem zmieni nazwę? Wniosek Brytyjscy parlamentarzyści z kilku partii zgłosili wniosek o nadanie słynnej wieży z Big Benem imienia Elżbiety dla uczczenia diamentowego jubileuszu królowej. Wieża zegarowa Pałacu Westminsterskiego to charakterystyczny punkt Londynu.
Tagi: elżbieta ii, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap, lifestyle
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz