Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Dyrektor koncernu naftowego został księdzem

0
Podziel się:

Dziś jest zwierzchnikiem Kościoła Anglikańskiego. W swojej bożonarodzeniowej homilii ubolewał nad losem chrześcijan na świecie. Świąteczne orędzie arcybiiskup umieścił na Instagramie.

Świąteczne orędzie arcybiiskup umieścił na Instagramie
Świąteczne orędzie arcybiiskup umieścił na Instagramie (strona oficjalna)

Dziś jest zwierzchnikiem Kościoła Anglikańskiego. W swojej bożonarodzeniowej homilii ubolewał nad losem chrześcijan na świecie.

Arcybiskup Canterbury Justin Welby poświęcił swoją świąteczną homilię niesprawiedliwościom, którym muszą stawiać czoła chrześcijanie. Mówił o prześladowaniach chrześcijan zagranicą i o konieczności reagowania na niesprawiedliwość społeczną w kraju.

_ - Nawet dziś rano - dziś, w dzień Bożego Narodzenia - w Bagdadzie, gdzie od 1 wieku mieszkają chrześcijanie, wybuchła bomba w kościele i 15 kolejnych ludzi zaświadczyło o swojej wierze w Jezusa Chrystusa własnym życiem _ - mówił w archikatedrze w Canterbury arcybiskup Justin Welby.

Zwierzchnik duchowy 80-milionowej wspólnoty Kościołów Anglikańskich powiedział, że w sobotę rozmawiał z biskupem w oblężonym, pełnym rannych i umierających uchodźców ośrodku ONZ w Południowym Sudanie, gdzie ambicje polityczne sprowokowały konflikt etniczny. Przypomniał również o odpowiedzialności chrześcijan w obliczu niesprawiedliwości dziejących się znacznie bliżej.

_ - Chrześcijanie, słudzy ubogiego i bezbronnego Zbawiciela muszą działać tak, by kochać i służyć ubogim. Jak dobitnie przypomniał nam o tym w minionym roku papież Franciszek _ - powiedział.

Justin Welby, zanim został duchownym, pracował jako dyrektor w wielkim francuskim koncernie naftowym.

Czytaj więcej w Money.pl

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)