Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Festiwal Bluebox: Oto najlepsze efekty specjalne w polskim kinie

0
Podziel się:

Jury festiwalu poświęconego postprodukcji filmowej wręczyło nagrody najlepszym twórcom i studiom zajmującym się efektami specjalnymi w polskim kinie. Zobacz, kto je dostał.

Festiwal Bluebox: Oto najlepsze efekty specjalne w polskim kinie
(Bluebox Festiwal mat.pras.)

Jury festiwalu poświęconego postprodukcji filmowej Bluebox, który od tygodnia trwał w Olsztynie wręczyło nagrody najlepszym twórcom i studiom zajmującym się efektami specjalnymi w polskim kinie. Nagrodzono m.in. film Dziewczyna z szafy oraz studio Lightcraft.

Jury _ Blueboxa _ wręczyło nagrody w kilku niezależnych od siebie kategoriach.

Nagrodę w kategorii filmów fabularnych przyznano scenograf Ewie Skoczkowskiej i studiu Lightcraft _ za integrację światów w filmie Felix, Net i Nika oraz potencjalnie możliwa katastrofa _.

W kategorii efekty specjalne nagrodę otrzymało studio Breakthru _ za celowe wykorzystanie animacji, szczególnie w wykreowaniu emocji w filmie Magic Piano _.

Nagrodę za najlepszy zestaw filmów fabularnych i form krótkich otrzymało studio Lightcraft, a nagrodę za _ najbardziej twórcze wykorzystanie scenografii cyfrowej i efektów specjalnych _ otrzymał film _ Dziewczyna z szafy _.

Zobacz także: ZOBACZ TRAILER NAGRODZONEGO FILMU:

Festiwal _ Bluebox _ jest jedynym w Polsce festiwalem postprodukcji filmowej. Inaugurując go dyrektor artystyczny Andrzej Wojnach powiedział, że impreza zrodziła się z wieloletniego poczucia żalu ludzi, którzy zajmują się w Polsce postprodukcją filmową.

_ Na rozlicznych polskich festiwalach filmowych oceniani i nagradzani są reżyserzy, scenografowie, aktorzy. A ludzie od postprodukcji - nie. A przecież praktycznie nie ma już filmów, w których by nie korzystano z technik cyfrowych, co więcej, są i takie filmy, które w 90 procentach powstają w studiu filmowym a ludzie z postprodukcji robią w nim słońce czy deszcz _ - mówił wówczas Wojnach.

_ Bluebox _ zorganizowano w Olsztynie po raz drugi, pierwsza edycja była przed rokiem. Impreza jest częścią większego festiwalu _ Rebelia Kultury _, który jesienią odbywa się na Warmii.

Czytaj więcej w Money.pl

wiadmomości
kraj
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)