Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
teatr
18.08.2012 09:19

Festiwal Sztuki Mimu. Dobry gest nie wystarczy

To jedyny festiwal w Europie, który prezentuje spektakle niewerbalne.

Podziel się
Dodaj komentarz
(materiały organizatora)

To jedyny festiwal w Europie, który prezentuje spektakle niewerbalne. Dziś rozpoczyna się dwunasta edycja Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Mimu. Impreza potrwa do 26 sierpnia w warszawskim Teatrze Na Woli.

Zdaniem Bartłomieja Ostapczuka, dyrektora artystycznego przeglądu, Festiwal Sztuki Mimu jako jedyny w Europie prezentuje spektakle niewerbalne. Dyrektor tłumaczy, że wyjście na scenę i zagranie spektaklu za pomocą samych gestów to za mało. Dobry mim powinien znaleźć i ukazać takie treści, które da się wyrazić jedynie nie używając słów.

POSŁUCHAJ, CO O FESTIWALU MÓWI JEGO TWÓRCA, BARTŁOMIEJ OSTAPCZUK:

Poza spektaklami organizatorzy przygotowali także warsztaty dla adeptów pantomimy. Zajęcia prowadzą praktycy z Europy i Stanów Zjednoczonych. Bartłomiej Ostapczuk dodaje, że są to największe w Polsce zajęcia z pantomimy. Ich ideą jest umożliwienie spotkania początkujących pantomimistów z doświadczonymi artystami.

ZOBACZ, NA CZYM POLEGA TA NIEZWYKŁA SZTUKA:

Festiwal otworzy Paulo Nani, który przez krytyków nazwany jest mistrzem gestu. Swoje spektakle zaprezentuje również Wrocławski Teatr Pantomimy. Na zakończenie przeglądu wystąpi duet Bodecker i Neander.

Czytaj więcej w Money.pl
Sprawdź. Z tego też da się żyć - To nieprawda, że nie ma pieniędzy na kulturę - mówi managerka niezależnego Teatru ZAR Magdalena Mądra.
Ciemna strona Steve'a Jobsa na Broadwayu Nowojorski Public Theater nie zamierza odkładać premiery sztuki o zmarłym w środę Stevie Jobsie, choć przedstawia ona w krytycznym świetle warunki, w jakich chińskie fabryki wytwarzają iPhony i iPody pochodzące z jego firmy. Premierę zaplanowano na wtorek.
Nie żyje wielki twórca polskiego teatru Reżyser teatralny, eseista i pedagog, jeden z największych twórców powojennego teatru; wieloletni dyrektor stołecznego Teatru Współczesnego w Warszawie zmarł w niedzielę w nocy. Miał 95 lat.
Tagi: teatr, wiadmomości, kraj, gospodarka, lifestyle
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz