Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
usa
10.04.2013 08:50

Granica z Koreą otwarta tylko dla biznesmenów

Granica w mieście Dandong między Chinami i Koreą Północną otwarta tylko dla biznesmenów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(The Chosun Bimbo/CC/Flickr)

Ważne przejście graniczne w mieście Dandong między Chinami i Koreą Północną pozostaje jednak otwarte dla biznesmenów - poinformował przedstawiciel władz celnych w tym mieście, który zastrzegł sobie anonimowość.

- _ Agencje turystyczne nie mogą tam wysyłać ludzi ponieważ rząd północnokoreański zażądał aby cudzoziemcy opuścili ten kraj. O ile wiem, na chwilę obecną biznesmeni mogą wjeżdżać i wyjeżdżać z Korei Północnej swobodnie _ - powiedział wspomniany chiński funkcjonariusz celny cytowany przez agencję AFP.

Według przedstawicielki jednego z biur podróży w Dandong, która także zastrzegła sobie anonimowość, decyzję o zamknięciu przejścia podjęła Korea Północna.

Korea Północna ostrzegła we wtorek przebywających w Korei Południowej obcokrajowców, by zaczęli przygotowywać się do opuszczenia tego kraju na wypadek, gdyby na Półwyspie Koreańskim wybuchła wojna.

_ - Nie chcemy, by zagranicznym obywatelom w Korei Południowej stała się krzywda, jeśli wybuchnie wojna _ - podała północnokoreańska oficjalna agencja KCNA, powołując się na rzecznika państwowego Koreańskiego Komitetu na rzecz Pokoju w regionie Azji i Pacyfiku (KAPPC).

W ostatnim czasie napięcie na Półwyspie Koreańskim znacznie wzrosło, m.in. za sprawą ponawianych przez Phenian gróźb pod adresem Korei Północnej i Stanów Zjednoczonych.

Czytaj więcej w Money.pl
Atak rakietowy możliwy "w każdej chwili"! Według informacji południowokoreańskiego wywiadu Pjongjang zamierza dokonać testów rakiet krótkiego lub średniego zasięgu.
Odpalą pociski jednocześnie z różnych miejsc W ostatnim czasie na Półwyspie Koreańskim nastąpił znaczny wzrost napięcia.
Korea Płn. "zatwierdziła" atak nuklearny na USA Sztab generalny armii Korei Północnej opublikował oświadczenie zatwierdzające _ bezlitosną operację _ wojsk.
Tagi: usa, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap, lifestyle
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz