Notowania

gwyneth paltrow
13.04.2015 06:38

Gwyneth Paltrow chce przeżyć tydzień za 29 dolarów

Taką sumę otrzymują obecnie ubodzy obywatele USA w ramach programu pomocy żywnościowej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Andrea Raffin/wikimedia (CC BY-SA 3.0))

Hollywoodzka gwiazda Gwyneth Paltrow postanowiła spróbować przeżyć tydzień za 29 dolarów. Właśnie taką sumę otrzymują obecnie ubodzy obywatele USA w ramach programu pomocy żywnościowej.

Aktorka kupiła jedynie najbardziej potrzebne produkty: brązowy ryż, fasolę, 12 jaj, zieleninę, pomidora, awokado, cebulę, czosnek i siedem sztuk limonek. Nie kupiła nic z nabiału ani mięsa.

Gwyneth Paltrow uczestniczy w akcji, której celem jest pokazanie, że za 4 dolary 30 centów dziennie nie da się praktycznie przeżyć, w związku z tym trzeba zwiększyć nakłady finansowe na pomoc najuboższym.

Gwiazda, znana między innymi z filmu "Zakochany Szekspir" z 1998 roku, stosuje restrykcyjną dietę i prowadzi blog pod nazwą Goop, w którym uczy jak należy się prawidłowo odżywiać.

Obecnie około 47 milionów amerykańskich obywateli otrzymuje talony żywieniowe w ramach rządowego programu pomocy żywnościowej.

Można za nie kupić produkty zbożowe, mięso, nabiał, owoce, warzywa, mięso, ryby, napoje bezalkoholowe, cukierki, ciastka, a nawet owoce morza, steki i lody. Nie można natomiast nabyć za talony alkoholu i tytoniu.

Czytaj więcej w Money.pl
Rosyjski minister gotów uderzyć w Hollywood Minister kultury Władimir Miedinski jest gotów omówić ograniczenie rozpowszechniania w Federacji Rosyjskiej produkcji hollywoodzkich.
Bardot: Haniebne praktyki w Polsce Znana aktorka jest wstrząśnięta losem gęsi i kaczek na polskich farmach.
Tagi: gwyneth paltrow, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, lifestyle
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz