Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Hakerzy chwalą Sony. Za co?

0
Podziel się:

Służby USA ustaliły, że za atakiem stała Korea Północna. Pjongjang zaprzecza.

Hakerzy chwalą Sony. Za co?
(Wywiad ze Sloncem Narodu/Sony Pictures)

Hakerzy, którzy przeprowadzili cyberatak na Sony Pictures, pochwalili tę firmę za odwołanie wprowadzenia do kin filmu komedii o zamachu na przywódcę Korei Północnej Kim Dzong Una. Tymczasem służby USA ustaliły, że za atakiem stała Korea Północna. Pjongjang zaprzecza.

_ To bardzo mądrze, że postanowiliście odwołać wprowadzenia do kin filmu +The Interview+. Zapewniamy bezpieczeństwo waszych danych, chyba że narobicie dodatkowych kłopotów _ - głosi przesłanie hakerów do Sony Pictures, o którym poinformowała w piątek telewizja CNN.

Do ataku na Sony doszło w listopadzie, gdy hakerzy przejęli z komputerów Sony Pictures około 100 terabajtów danych, wśród których znalazły się m.in. informacje o pracownikach i ich numerach ubezpieczeń społecznych, szczegóły kontraktów z aktorami i twórcami filmowymi, maile z opiniami o aktorach, nie zawsze pochlebnymi itp.

W komedii _ The Interview _, która w Polsce jest znana jako _ Wywiad ze Słońcem Narodu _, James Franco i Seth Rogen wcielają się w role amerykańskich dziennikarzy, zwerbowanych przez CIA do zamordowania przywódcy komunistycznego reżimu w Pjongjangu - Kim Dzong Una.

Hakerzy zagrozili zamachami na kina, w których pokazywano by ten film i ostatecznie firma Sony Pictures postanowiła zrezygnować z jego pokazywania, za co zresztą jest ostro krytykowana przez twórców i obrońców wolności słowa.

Reuters napisał w piątek, powołując się na osobistość amerykańską, która zastrzegła sobie anonimowość, że prowadzone przez służby USA śledztwo w sprawie cyberataku na Sony Pictures ustaliło, iż stała za nim Korea Północna oraz że mogli w tym pomagać Chińczycy. Amerykańscy śledczy nie wykluczają, że hakerzy skorzystali z chińskich serwerów, żeby zamaskować miejsce, z którego faktycznie wyprowadzili atak.

Władze w Pjongjangu zapewniają, że nie mają nic wspólnego z cyberatakiem na Sony Pictures. Jednocześnie wielokrotnie krytykowały twórców filmu, uznając, że _ The Interview _ _ jawnie wspiera terroryzm i nakłania do działań wojennych _.

Czytaj więcej w Money.pl
Zaproszenie z Rosji dla Kim Dzong Una W ubiegłym miesiącu Putin rozmawiał ze specjalnym wysłannikiem północnokoreańskiego przywódcy, składającym wizytę w Rosji; wezwał do pogłębienia związków z Koreą Północną w celu poprawy regionalnego bezpieczeństwa.
Zobacz, co robi młodsza siostra Kim Dzong Una Młodsza siostra przywódcy Korei Północnej Kim Dzong Una, Kim Jo Dzong, pełni wysokie rangą stanowisko w rządzącej Partii Pracy Korei - podały w czwartek państwowe media.
Kim Dzong Un przed trybunałem w Hadze? ONZ uchwaliła rezolucję, która m. in. wzywa Radę Bezpieczeństwa do zastosowania sankcji wobec osób odpowiedzialnych za zbrodnie przeciwko ludzkości.
Wysłannik Kima przyjechał do Rosji. Zabiega o... W tym tygodniu komitet ONZ będzie głosował nad rezolucją, w której zaleci Radzie Bezpieczeństwa ONZ pozwanie Korei Północnej przed Międzynarodowy Trybunał Karny za zbrodnie przeciw ludzkości. Rosja jest stałym członkiem RB ONZ i ma w niej prawo weto.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)