Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
samolot
17.07.2012 13:43

Igły w kanapkach na celowniku FBI. Jest śledztwo

Ucierpiał jeden pasażer - podała agencja Associated Press.

Podziel się
Dodaj komentarz
(virtualpilot88/CC/Flickr)

Linie lotnicze Delta Airlines i FBI prowadzą dochodzenie w sprawie igieł znalezionych w kanapkach z indykiem, które serwowano na pokładach czterech samolotów lecących z Amsterdamu do USA. Ucierpiał jeden pasażer - podała agencja Associated Press we wtorek.

Igły krawieckie zostały znalezione w pięciu kanapkach serwowanych w klasie biznes podczas czterech niedzielnych lotów - poinformowały linie Delta Airlines. Ucierpiał jeden pasażer lecący do Minneapolis, jednak odmówił przyjęcia pomocy medycznej - podała rzeczniczka przewoźnika Kristin Baur. Dwie igły znaleziono w posiłkach podawanych na pokładach samolotów lecących do Atlanty i Seattle.

Baur poinformowała, że stewardzi przestali serwować kanapki od chwili, gdy natrafiono na pierwsze igły. Powiadomiono załogi innych lotów startujących z Amsterdamu, gdzie były przygotowywane kanapki.

Rzeczniczka firmy kateringowej _ Gate Gourmet _ zapewniła, że firma nie otrzymała do tej pory powiadomień o podobnych sytuacjach od innych linii lotniczych, z którymi współpracuje. Nie wiadomo, jak igły trafiły do kanapek.

_ Podchodzimy do tej sprawy bardzo poważnie i rozpoczęliśmy własne dochodzenie. Zaostrzamy nasze i tak rygorystyczne zasady bezpieczeństwa, aby zapobiec takim sytuacjom w przyszłości _ - napisała _ Gate Gourmet _ w oświadczeniu. Posiłki są obecnie przygotowywane z zachowaniem większej ostrożności i podaje się więcej gotowych, pakowanych dań - podkreślono.

W podobnym tonie wypowiadają się linie Delta. _ Jest to dla nas niezwykle ważna sprawa, współpracujemy z władzami lokalnymi i federalnymi, które badają ten incydent. Podjęliśmy kroki wraz z naszym dostawcą w Amsterdamie, aby zapewnić bezpieczeństwo i jakość jedzenia, które serwujemy na pokładach naszych samolotów _ - napisał przewoźnik w oświadczeniu.

Biuro FBI w Atlancie poinformowało w oświadczeniu o wszczęciu dochodzenia. Po tym, jak znaleziono igły, pasażerom podano pizzę.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: samolot, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap, lifestyle
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz