Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Igrzyska Paraolimpijskie w Londynie. Wielki sukces Polaków

0
Podziel się:

Polacy w klasyfikacji medalowej zajęli dziewiąte miejsce zdobywając 14 złotych medali, 13 srebrnych i 9 brązowych.

Igrzyska Paraolimpijskie w Londynie. Wielki sukces Polaków
(PAP/EPA)

\W Londynie zakończyły się 14. Letnie Igrzyska Paraolimpijskie. Polacy w klasyfikacji medalowej zajęli dziewiąte miejsce zdobywając 14 złotych medali, 13 srebrnych i 9 brązowych.

Z Igrzysk na pewno zapamiętamy m.in. złoto naszych tenisistów stołowych, którzy w finale niespodziewanie pokonali faworyzowanych Hiszpanów.

Nie zawiodła tenisistka stołowa Natalia Partyka, która zdobyła trzeci złoty medal Igrzysk Paraolimpijskich w swojej karierze. Zawody w Londynie zapamiętamy też dzięki Karolinie Kucharczyk, która pobiła rekord świata w skoku w dal.

Wszyscy sportowcy podkreślają jednak, że prawdziwym sukcesem było zwrócenie uwagi na osoby niepełnosprawne. Katarzyna Piekart - złota medalistka Igrzysk Paraolimpijskich w rzucie oszczepem - ma nadzieję, że po zawodach w Londynie, zainteresowanie losami niepełnosprawnych sportowców nie spadnie.

Czytaj więcej w Money.pl
Wydali pół miliona euro na imprezę, by świętować olimpijskie złoto Gdy zobaczyli rachunek wystawiony przez przedsiębiorstwo żeglugowe, byli w szoku.
Brytyjczycy szykują się do paraolimpiady Brytyjczycy przygotowują się już do Igrzysk Paraolimpijskich. Wszystko zaczęło się o świcie na czterech górskich szczytach rozrzuconych po całej Wielkiej Brytanii.
wiadmomości
kraj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)