Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
złote globy
02.11.2012 07:09

Jodie Foster dostanie Złoty Glob. Za całokształt

Amerykańska aktorka Jodie Foster zostanie uhonorowana Złotym Globem za całokształt twórczości i zasługi dla sztuki filmowej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Maria Laura Antonelli / Rex Feat/ East News)

*Amerykańska aktorka Jodie Foster zostanie uhonorowana Złotym Globem za całokształt twórczości i zasługi dla sztuki filmowej - poinformowało w czwartek w Los Angeles Hollywoodzkie Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej (HFPA), które przyznaje te prestiżowe nagrody. *

49-letnia Foster ma odebrać nagrodę 13 stycznia przyszłego roku, podczas ceremonii wręczenia Złotych Globów.

Od 1977 roku była ona już siedmiokrotnie nominowana do Złotego Globu, dwa razy otrzymała nagrodę dla najlepszej aktorki za role w filmach _ Oskarżeni _(1989 r.) i _ Milczenie owiec _ (1992 r.). Za te dwie kreacje amerykańska aktorka została uhonorowana także Oscarami.

Foster rozpoczęła karierę aktorską na przełomie lat 60-tych i 70-tych ubiegłego wieku, jeszcze jako dziecko, w filmach reklamowych i serialach telewizyjnych, m.in. w _ Bonanzie _. Popularność i przychylność krytyków przyniosły jej jednak role w filmach _ Alicja już tu nie mieszka _ (1974 r.) i _ Taksówkarz _ (1976 r.). Później wystąpiła jeszcze w 40 filmach, m.in. _ Anna i król _, _ Kontakt _, _ Plan lotu _, _ Plan doskonały _.

Do tej pory Złotymi Globami za całokształt twórczości uhonorowano m.in. Michaela Douglasa, Seana Connery'ego, Roberta de Niro, Harrisona Forda, Barbarę Streisand, Anthony'ego Hopkinsa i w styczniu tego roku Morgana Freemana.

Czytaj więcej w Money.pl
Zawód aktora sparszywiał _ Współczesny widz nie ogląda mądrych rzeczy i głupieje. Jemu nie jest już potrzebny świetny aktor _.
07 powraca! Bronisław Cieślak w teledysku Aktor Bronisław Cieślak znany z legendarnego serialu "07 zgłoś się", wystąpił właśnie w teledysku do piosenki Maryli Rodowicz.
Tagi: złote globy, film, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap, lifestyle
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz