Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
korea południowa
20.03.2013 13:45

Korea Płd.: Wynajmowanie psów coraz popularniejsze

W Korei Południowej popularność zyskuje wynajmowanie psów. Ze zwierzęciem można spędzić tydzień, parę dni albo kilka godzin.

Podziel się
Dodaj komentarz
(korga/iStockphoto)

W Korei Południowej popularność zyskuje wynajmowanie psów. Ze zwierzęciem można spędzić tydzień, parę dni albo kilka godzin. Z takiej możliwości najczęściej korzystają pracownicy biurowi oraz obcokrajowcy.

Jak pisze w środę agencja EFE wynajęcie psa na tydzień kosztuje 70 tys. wonów (ok. 50 euro). Za trzy dni trzeba zapłacić 50 tys. wonów (ok. 35 euro), a dla szczególnie zajętych istnieje możliwość spędzenia godziny z yorkshire terrierem albo cocker-spanielem za 10 tys. wonów (ok. 7 euro).

_ - Biznes wynajmowania psów ma uszczęśliwić samotnych. W Korei Południowej jest 5 milionów osób, które mieszkają same _ - powiedział właściciel firmy Domino World, zajmującej się wynajmowaniem zwierząt, Park Dzung Hwan.

Według niego zapotrzebowanie na takie usługi jest coraz większe, a wśród klientów są, oprócz seulskich pracowników biurowych, producenci, którzy potrzebują zwierząt do reklamy albo filmu, oraz młodzi ludzie chcący zrobić swoim partnerom oryginalną niespodziankę.

Wynajmowanie psów cieszy się także popularnością wśród obcokrajowców, którzy przez krótki czas studiują albo pracują w Korei Południowej, przez co nie mogą sobie pozwolić na posiadanie zwierząt.

Zdaniem krytyków częste zmiany otoczenia wpływają negatywnie na psychikę psów. _ - Kiedy dziecko nieustannie zmienia miejsce zamieszkania, doświadcza stresu i przestaje być zdolne do odnalezienia się w nowym otoczeniu. Tak samo dzieje się z psami _ - powiedziała rzeczniczka prasowa grupy KARA, walczącej o prawa zwierząt.

Właściciel Domino World broni się mówiąc, że jego psy są tak samo szczęśliwe jak klienci, którzy spędzają czas w ich towarzystwie. _ - Tych, którzy krytykują taką działalność, chciałbym spytać czy nie uważają, że prawdziwym nadużyciem jest jedzenie psów? _ - dodaje Park. W Korei Południowej w wielu restauracjach podaje się mięso tych zwierząt.

Mieszkańcy Korei Południowej należą do osób spędzających najwięcej czasu w pracy. Jak wynika z danych Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD) z 2011 roku, jest to średnio 44 godziny tygodniowo przy jedynie 14 dniach wolnych w ciągu roku.

Czytaj więcej w Money.pl
Atak hakerów: Nie działają banki i media Sieci komputerowe dwóch dużych południowokoreańskich banków i trzech głównych nadawców radiowo-telewizyjnych przestały funkcjonować. To wina sąsiada z północy?
Kobieta będzie rządzić Koreą. Po raz pierwszy Park Geun Hie została zaprzysiężona na urząd prezydenta Korei Południowej. Po raz pierwszy w historii tego kraju najważniejsze stanowisko w państwie piastować będzie kobieta.
W dwa dni zdołał ukraść niemal 5 miliardów Policja południowokoreańska zatrzymała 30-letniego mężczyznę, który okradł swego pracodawcę na około 4,7 mld wonów (około 3,27 mln euro), po czym przeszedł operację plastyczną.
Tagi: korea południowa, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap, lifestyle
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz