Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Książe Karol odciąży ojca. "Nieoficjalny monarcha"

Książęta w większym zakresie przejmą obowiązki ojca.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Trinidad-News.com/CC/Flickr)

Brytyjscy książęta Karol, Andrzej i Edward w większym zakresie przejmą obowiązki ojca, 91-letniego księcia Edynburga Filipa. Książę Karol za kulisami tronu będzie kimś w rodzaju nieoficjalnego monarchy - donosi _ Evening Standard _.

Gazeta pisze o _ subtelnym przekazaniu pałeczki pokoleń _ i o planach, które choć nie są nowe, będą realizowane w przyspieszonym tempie, ze względu na sędziwy wiek małżonka Elżbiety II. Od grudnia ub. r. Filip był trzykrotnie w szpitalu.

63-letni następca brytyjskiego tronu książę Walii Karol odciąży też 86-letnią matkę, która w czerwcu obchodziła jubileusz 60 lat panowania. Umożliwi jej to częstsze przebywanie u boku męża.

_ - Nie mówimy tu o zrzeczeniu się przez Elżbietę II jej obowiązków. W grę wchodzi podział pracy, tak by monarchini mogła do swych obowiązków podejść bardziej selektywnie _ - powiedziało gazecie anonimowe źródło na królewskim dworze.

Za najbardziej odpowiedniego do roli _ przybocznego _ Elżbiety II uważany jest książę Andrzej, młodszy brat Karola, ponieważ jako rozwodnik z dwiema dorosłymi córkami i bez oficjalnej funkcji ma najwięcej czasu.

Rozmówca gazety zaznacza, że książę Filip musi się formalnie zgodzić, by u boku Elżbiety II zastępował go któryś z synów. Jeśli nie będzie chciał o tym słyszeć, to jedynym rozwiązaniem będzie zmniejszenie obowiązków Elżbiety II i powierzenie ich części młodszym członkom rodziny królewskiej.

_ - Stopniowo, w coraz większym zakresie, na pierwszy plan wysuwać się będą Karol, Camilla, William i Kate. Okres przejściowy będzie tak stopniowy, że nie będzie go widać gołym okiem, będzie sterowany w każdym szczególe i niewątpliwie zaaranżowany osobiście przez samą monarchinię. Rodzina królewska lubiana jest za spokój, opanowanie i panowanie nad każdą sytuacją _ - dodał rozmówca _ Evening Standard _.

Czytaj więcej w Money.pl
Królowa brytyjska jest fanką rapu David Cameron tę niecodzienną informację otrzymał od księcia Williama.
Królewskie klejnoty. 10 tys. diamentów i szabla Wśród nich są słynne Cullinany i wysadzana diamentami szabla od maharadży Dżajpuru.
Tagi: monarchia w wielkiej brytanii, królowa, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap, lifestyle
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz