Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Lekarz Jacksona winny nieumyślnego zabójstwa

0
Podziel się:

Tak orzekł sąd przysięgłych w Los Angeles. Grozi mu kara do czterech lat więzienia.

Lekarz Jacksona winny nieumyślnego zabójstwa
(Mikdam/Dreamstime)
bEEbJXhN

Conrad Murray, osobisty lekarz Michaela Jacksona, jest winny nieumyślnego zabójstwa króla muzyki pop - uznał wczoraj sąd przysięgłych w Los Angeles. Grozi mu kara do czterech lat więzienia.

Na werdykt zareagowała okrzykiem radości siedząca na sali sądowej siostra słynnego piosenkarza LaToya Jackson. Tłum zebrany na zewnątrz przed sądem powitał orzeczenie owacją.

Decyzję o uznaniu Murraya winnym podjęła ława przysięgłych złożona z 12 osób - pięciu kobiet i siedmiu mężczyzn różnych ras i pochodzenia etnicznego. Byli wśród nich wielbiciele twórczości Jacksona.

bEEbJXhP

Zobacz moment ogłoszenia werdyktu (ang.):

25 czerwca 2009 roku Murray, specjalista-kardiolog, podał Jacksonowi w jego domu propofol, mocny środek znieczulający stosowany przy operacjach.

Prowadzący sprawę sędzia Michael Pastor nie zgodził się na zwolnienie Murraya za kaucją. Decyzję tę niektórzy prawnicy komentujący sprawę przyjęli z zaskoczeniem. Lekarz pozostanie w areszcie do 29 listopada, kiedy sąd ogłosi wyrok.

Oczekuje się, że nawet w wypadku skazania na 4 lata więzienia, Murray może z niego wyjść już po dwóch latach. Na pewno jednak straci licencję lekarską.

bEEbJXhV

Specjaliści wypowiadający się na jego procesie podkreślali, że propofolu nie wolno aplikować w warunkach domowych, a jedynie mając do dyspozycji szpitalną aparaturę na wypadek powikłań.

Murray w dodatku - jak się okazało - wyszedł na pewien czas z domu Jacksona po podaniu mu wspomnianego środka, a kiedy wrócił i stwierdził, że jest on umierający, nie potrafił zastosować odpowiednich procedur reanimacji. Murray, który jako osobisty lekarz Jacsona zarabiał 140 tys. dolarów miesięcznie, na procesie nie przyznawał się do winy. Skorzystał z prawa odmowy zeznań i obstawał przy swej niewinności za pośrednictwem adwokata. Wcześniej w toku śledztwa powiedział, że podał Jacksonowi propofol.

Adwokat Murraya argumentował na rozprawie, że nie wiadomo co spowodowało śmierć legendarnego piosenkarza i mógł on pod nieobecność lekarza samemu zażyć jakiś inny niebezpieczny środek.

Piosenkarz, który zażywał wiele narkotyków i przygotowywał się w tym czasie do cyklu koncertów w Europie, domagał się silnego środka na bezsenność.

bEEbJXhW
Czytaj więcej o sprawie Conrada Murraya
[ ( http://static1.money.pl/i/h/193/t157377.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/proces;lekarza;jacksona;razace;zaniedbania;i;brak;kompetencji,152,0,921496.html) Pokazali zdjęcia martwego Jacksona Conrad Murray wszedł do sądu bocznymi drzwiami, unikając kontaktu z mediami. Grożą mu cztery lata wiezienia.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/243/t86259.jpg ) ] (http://manager.money.pl/styl/highlife/artykul/lekarz;jacksona;nie;przyznaje;sie;do;winy,17,0,760081.html) Lekarz Jacksona nie przyznaje się do winy Conrad Murray twierdzi, że usiłował ratować piosenkarza.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/12/t128268.jpg ) ] (http://manager.money.pl/styl/highlife/artykul/lekarz;jacksona;zacieral;dowody,66,0,748354.html) Lekarz Jacksona zacierał dowody Zdaniem prokuratora zwlekał z wezwaniem pogotowia i nie znał zasad pierwszej pomocy.
bEEbJXiq
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)