Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
olimpiada
27.07.2012 13:50

Londyn 2012: Amerykańscy olimpijczycy mają kłopoty

Wielu amerykańskich olimpijczyków ma bardzo trudną sytuację finansową. Szczegółowy raport na ten temat zamieściła telewizja CNN.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

W przeciwieństwie do innych krajów, zawodnicy i zawodniczki ze Stanów Zjednoczonych nie otrzymują wsparcia od rządu. Komitet Olimpijski dysponuje sumą 170 milionów dolarów. Z tej kwoty część pieniędzy idzie na pokrycie ubezpieczenia zdrowotnego i stypendia, ale dla ograniczonej liczby osób.

Historie dotyczące kariery niektórych zawodników z USA są wręcz nie do uwierzenia. Ben Bruce, który zakwalifikował się do olimpijskiej kadry jako zawodnik biegu przez płotki, aby móc trenować i marzyć o igrzyskach pracował jako dostawca pizzy i sprzątał domy bogatych Amerykanów.

Za złoty medal sportowcy z USA otrzymają 25 tysięcy dolarów, 15 tysięcy za srebro i 10 tysięcy dolarów za brąz.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/163/m37795.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/igrzyska;olimpijskie;w;londynie;w;chaosie,252,0,1129980.html) Zapłacili za Igrzyska, biletów jednak nie dostali Setki zagranicznych turystów uskarża się na niebywały chaos i nieudolność oficjalnej agencji dystrybucji biletów.
[ ( http://static1.menstream.pl/i/art/198/213958_mhp.jpg ) ] (http://menstream.pl/wiadomosci-podroze/igrzyska-w-londynie-dla-kibicow-nie-tylko-na-arenach-sportowych,0,1129143.html) Nie musisz mieć biletu by poczuć się jak na olimpiadzie Nie masz biletu, a chciałbyś przeżyć igrzyska w Londynie? Nic łatwiejszego...
Tagi: olimpiada, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, IAR, lifestyle
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz