Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
olimpiada
16.07.2012 14:54

Londyn wita gości igrzysk. Są "pasy dla ziłów"

Do inauguracji Igrzysk Olimpijskich pozostało już tylko 11 dni.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Nicholas Lativy/CC BY-NC-SA 2.0/Flickr)

Do inauguracji Igrzysk Olimpijskich pozostało już tylko 11 dni i do Londynu zaczęli napływać pierwsi sportowcy, działacze, dziennikarze i kibice. Lotnisko Heathrow przygotowało się na rekordowy ruch pasażerów.

W porcie tym zmobilizowano dodatkowy personel bagażowy, obsadzono wszystkie stanowiska kontroli paszportowej i rozstawiono wolontariuszy, mających pomagać podróżnym w znalezieniu drogi. W zeszły piątek udało się naprawić zamknięty przez tydzień wiadukt na autostradzie łączącej Heathrow z miastem.

Na ulicach Londynu uruchomiono pierwsze z tak zwanych _ pasów dla ziłów _ - wydzielonych tylko dla sportowców i VIP-ów, przezwano tak na pamiątkę moskiewskich jezdni dla członków politbiura. Już dziś otwarto wioskę olimpijską, w której zamieszka 16 tysięcy sportowców i działaczy.

Pierwsze próbki pobrał ośrodek antydopingowy, który zamierza skontrolować około połowy wszystkich olimpijczyków. Jego laboratoria są w stanie testować 6 tysięcy próbek dziennie.

Nadal trwają spory o fiasko firmy G4S , wynajętej przez rząd do zorganizowania 10 tysięcy członków ochrony Igrzysk. Zdążyła ona przeszkolić tylko 4 tysiące i w ostatniej chwili trzeba było zwiększyć udział wojska w kontroli obiektów olimpijskich i tłumów: z przewidzianych 13 i pół do 17 tysięcy.

Czytaj więcej w Money.pl
Wiemy już, kto wystartuje na Olimpiadzie Do Londynu pojedzie 216 polskich sportowców. Zobacz w jakich dyscyplinach mają szanse na medale.
Rakiety na dachach domów w Londynie W trakcie tegorocznych igrzysk olimpijskich na dachach niektórych tamtejszych budynków mieszkalnych czuwać będą żołnierze wraz z kierowanymi rakietowymi pociskami przeciwlotniczymi.
Tagi: olimpiada, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, IAR, lifestyle
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz