Notowania

Przejdź na
efs
17.12.2012 14:52

Maciej Czujko, dziennikarz Money.pl, laureatem prestiżowej nagrody

- To dziennikarze mogą pokazać jak ludzie zwycięsko wychodzą z walki z przeciwnościami losu - mówiła minister.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Dziennikarze - laureaci VI edycji konkursu _ Ludzka Twarz EFS _ - otrzymali nagrody za materiały pokazujące, w jaki sposób środki z Europejskiego Funduszu Społecznego trafiają do zwykłego człowieka i zmieniają jego życie.

Nagrody oceniano w trzech kategoriach: Pióro, Mikrofon oraz Ekran. W kategorii Pióro laureatami zostali Maciej Czujko za artykuł w portalu Money.pl _ Dostali pięćset tysięcy małych szans. Trochę inna opowieść o pieniądzach z Unii Europejskiej i dzieciakach mocno pogubionych już na samym starcie _; Urszula Dąbrowska za artykuł w _ Gazecie Wyborczej _ w Białymstoku _ Odpalają jeden po drugim. W świetlicy integracyjnej można inaczej _, Renata Kamińska za artykuł _ Tygrysiątka biznesu _ (dziennikarz niezależny), Marek Oleszczuk za artykuł _ Dobre anioły Kamila _ w _ Tygodniku Radomskim w Gminach i Powiatach _ oraz Milena Zatylna za artykuł w _ Kulisach Powiatu Kluczbork-Olesno _ - _ Nie jestem kaleką - mogę pracować _.

Laureatami w kategorii Mikrofon zostali: Cezary Galek z Radia Zachód SA za słuchowisko _ Podzielić miłość _, Monika Hemperek z Polskiego Radia Lublin SA za słuchowisko _ Nowe życie _ i Jan Kasia ze Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia za słuchowisko _ Teraz jest pięknie _.

Czytaj więcej [ ( http://static1.iwoman.pl/i/art/1/h249857.jpg ) ] (http://www.iwoman.pl/na-serio/reportaze-i-wywiady/dostali;piecset;tysiecy;malych;szans;troche;inna;opowiesc;o;pieniadzach;z;unii;europejskiej;i;dzieciakach;mocno;pogubionych;juz;na;samym;starcie,121,0,1178233.html) *Co można zrobić za pół miliona * Ten projekt nie jest grzeczny. Jego logo to zdechły szczur, jego pierwsza zasada to szczerość, druga dyscyplina, a trzecia... Trzecia nie jest zasada, trzecia jest nadzieja. W kategorii Ekran laureatką została Bożena Langner z TV Strefa za _ Światełko w tunelu _.

Na tegoroczną edycję nadesłano 47 prac: 29 prasowych, 11 audycji radiowych i siedem materiałów telewizyjnych. Oceniano prace opublikowane lub wyemitowane między 15 maja a 15 października 2012 r. Gala wręczenia nagród odbyła się w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej.

Jak oceniła wiceszefowa MPiPS Czesława Ostrowska, nadesłane materiały _ nie są suchą statystyką, sprawozdaniem, podaniem liczb, ale opowieściami o realizacji ludzkich marzeń _.

_ - Uważamy, że rolą dziennikarzy jest przekonanie ludzi, że EFS oferuje wiele możliwości, z których warto korzystać. To dziennikarze, będąc najbliżej ludzi i wydarzeń za pomocą pióra, mikrofonu czy ekranu mogą pokazać, jak ludzie radzą sobie w niekorzystnej sytuacji na rynku pracy, jak mierzą się z własnymi słabościami, jak zwycięsko wychodzą z walki z przeciwnościami losu _ - zaznaczyła wiceminister.

Laureaci otrzymali dyplomy, statuetki oraz nagrody pieniężne; w maju przyszłego roku laureaci pojadą też do Brukseli, gdzie odwiedzą instytucje Wspólnoty Europejskiej; wyjazd organizuje Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce.

Konkurs dla dziennikarzy _ Ludzka twarz EFS _ zapoczątkowany został w 2006 r. W pięciu edycjach konkursu wzięło udział ponad 300 dziennikarzy. Organizatorem konkursu jest Departament Wdrażania Europejskiego Funduszu Społecznego w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej, a jego współorganizatorami Ministerstwo Rozwoju Regionalnego oraz Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce.

Głównym celem VI edycji konkursu była w szczególności promocja wsparcia EFS kierowanego do osób: niepełnosprawnych, w wieku 50+, młodych (do 30 roku życia).

EFS to jeden z funduszy strukturalnych Unii Europejskiej, którego głównym celem jest rozwój człowieka i społeczeństwa. Z EFS pochodzą środki m.in. na wsparcie polityki rynku pracy, przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu, rozwój kadr, wyrównywanie szans na rynku pracy.

Czytaj więcej w Money.pl
Lekarze: Polacy umierają z głodu W obozach koncentracyjnych odsetek niedożywionych sięgał 70-80 proc. W naszych szpitalach wynosi od 40 do 70 proc.
Raczek zapowiada kres facetów Tomasz Raczek, krytyk filmowy i dziennikarz, który tworzył polskiego "Playboya" mówi, czym jest dla niego męskość.
Co to znaczy "Siła i Honor"? Paweł Kukiz tłumaczy, dlaczego radia nie chcąc puszczać jego nowej płyty. "Siła i Honor" to nie jest wezwanie do rewolucji, a już rozpętała się o nią burza.
Tagi: efs, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, najważniejsze, lifestyle
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz