Notowania

manchester city
14.05.2012 16:34

Manchester City świętuje historyczny tryumf

To pierwsze zwycięstwo w Premier League od 44 lat.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/ EPA)

Połowa Manchesteru, kibicująca zespołowi City świętuje dziś jego tryumf w angielskiej Premier League - pierwszy od 44 lat. Dziś wieczorem zwycięzcy przejadą ulicami Manchesteru w paradzie zwycięstwa . Druga połowa miasta pogrążyła się tymczasem w żalu nad porażką United.

Spotkania ostatniej kolejki przyniosły wczoraj dramatyczne zwycięstwo Manchester City - dwie bramki w ostatnich minutach czasu dodanego. Wprawdzie United wygrali również swój mecz, ale o tytule City rozstrzygnął tylko bilans bramek, bo obie drużyny z Manchesteru zebrały tyle samo punktów w tabeli.

Dzisiejsza parada to tylko ciąg dalszy trwającej od wczoraj futbolowej fiesty. Wybuch ekstazy na stadionie Etihad nastąpił jeszcze przed końcowym gwizdkiem. Błękitni długo świętowali ten sukces wraz ze swymi fanami...

Zaraz po spotkaniu trener City, Roberto Mancini mówił z wielkim przekonaniem:
_ Tak tego chcieliśmy, że zasłużyliśmy na zdobycie tego tytułu. _

Komentatorzy przypominają jednak, że za zwycięstwem Manchesteru City stoją nie tylko talenty Manciniego i jego graczy, ale i miliard funtów, jakie wpompował w klub jego właściciel, władca Abu Dhabi, szejk Mansour.

Czytaj więcej w Money.pl
Oto największe wyzwanie na Euro 2012 Organizatorzy nie spodziewają się, by na stadionach podczas EURO2012 doszło do awantur z udziałem kibiców.
Piszczek w Realu Madryt? Media huczą Ma stanowić o nowej sile "Galaktycznych" w przyszłym sezonie. Zawodnik Borussii Dortmund jest wyceniany na 10 milionów euro.
Tagi: manchester city, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, IAR, lifestyle
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz