Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Miasto mafii i świętego Mikołaja obrażone na Ryanaira

0
Podziel się:

Linie lotnicze przeproszą nie tylko obywateli i miliony turystów?

Miasto mafii i świętego Mikołaja obrażone na Ryanaira
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bEUmprMB

Władze regionu Apulia (w południowych Włoszech) zażądały przeprosin od linii lotniczych Ryanair po tym, gdy podczas lotu z Paryża do Bari stewardessa powitała pasażerów mówiąc: _ Witamy na pokładzie samolotu lecącego do Bari, miasta mafii i świętego Mikołaja _.

O słowach stewardessy zawiadomili media oburzeni Włosi, którzy wysłuchali tego powitania. Było ono nawiązaniem do działającej w Apulii czwartej w Italii organizacji mafijnej Sacra Corona Unita, a także do tego, że w bazylice w Bari pochowane są relikwie świętego Mikołaja.

Sprawa, nazwana powszechnie skandalem trafiła na czołówki włoskich mediów. Informują one, że protesty płyną także z innych regionów Włoch. Instytucje kraju i jego mieszkańcy stanowczo zawsze protestują przeciwko wszelkim stereotypom, przedstawiającym Italię jako kraj mafii.

bEUmprMD

Najbardziej kategorycznie zareagowały władze regionu Apulia, które wystosowały list protestacyjnych do dyrekcji linii lotniczych domagając się oficjalnych przeprosin.

Przewodniczący władz regionalnych Nichi Vendola oświadczył w telewizji: _ Ostro zaprotestowaliśmy przeciwko temu pełnego stereotypów i karykaturalnemu wizerunkowi, prowadzącemu do poważnych błędów _.

Burmistrz Bari Michele Emiliano zażądał wyjaśnień i ukarania osoby, która dopuściła się, jak stwierdził, _ głupoty i wybryku świadczącego o fatalnym poczuciu smaku, niegodnych wielkiej firmy _.

Politycy z Bari mówią zgodnie: _ czujemy się obrażeni jako obywatele i jako przedstawiciele administracji Apulii _.

bEUmprMJ

Przedstawiciel zarządu regionu Guglielmo Minervini oświadczył: _ oczekujemy, że linie lotnicze przeproszą nie tylko obywateli w Apulii, ale także miliony turystów, którzy tam jeżdżą i nigdy nie wracają stamtąd rozczarowani _.

Czytaj więcej w Money.pl
Faceboss, czyli mafia na Facebooku Tak Włoscy mafiosi korzystają z portalu, by kontaktować się między sobą i z ukrywającymi się bossami.
Prokurator w telewizji opowiada historię mafii Włoski krajowy prokurator do walki z mafią Pietro Grasso zainaugurował w poniedziałek wieczorem w telewizji RAI cykl dwunastu wykładów na temat największych organizacji mafijnych.
Berlusconi przed sądem: nie płaciłem mafii Były premier Włoch był przesłuchiwany w Rzymie przez sędziów jako świadek w procesie przeciw mafii sycylijskiej.
bEUmprNe
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)