Notowania

alwaleed bin talal
01.07.2015 19:50

Najbogatszy Saudyjczyk rozda cały swój majątek

Jego pieniądze mają posłużyć między innymi do budowania porozumienia między kulturami, walki z chorobami, a także przyznaniu praw kobietom.

Podziel się
Dodaj komentarz
(N/A - Kingdom Holding Company/CC BY-SA 3.0/Wikimedia)

W sumie 32 miliardy dolarów rozda saudyjski książę Alwaleed bin Talal. Jego pieniądze mają posłużyć między innymi do budowania porozumienia między kulturami, walki z chorobami, a także przyznaniu praw kobietom.

Jak donosi Bloomberg, książę żywi nadzieję, że ten gest pozwoli zbudować "lepszy świat tolerancji, akceptacji, równości i możliwości dla wszystkich". Bin Talal zapowiedział na konferencji w Rijadzie, że jego dar ma pomóc zarówno krajom muzułmańskim, jak i niemuzułmańskim.

Jego pieniądze mają posłużyć również do zaopatrzenia w energię elektryczną zacofanych regionów świata, budowy sierocińców i szkół, a także pomocy obszarom dotkniętym kataklizmami. Jego obecną żoną jest Amira bint Ajdan ibn Najif at-Tawil, działaczka praw kobiet, dlatego też część z środków ma być przeznaczone na walkę o prawa kobiet.

Książę nie podał konkretnego terminu, w którym zamierza rozdać cały swój majątek. Znany jest jednak ze swojej filantropii. Przekazał już 3,5 mld dolarów ze swojej fundacji, która współpracuje z Fundacją Billa i Melindy Gates oraz Centrum Cartera nad programami ochrony zdrowia i kontroli epidemii - podaje Bloomberg.

Alwaleed bin Talal jest najbogatszym Saudyjczykiem i dwudziestym najzamożniejszym człowiekiem na świecie. Należy do królewskiej rodziny Saudów. Jest również przedsiębiorcą i inwestorem giełdowym.

Tagi: alwaleed bin talal, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, czołówki, lifestyle
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz