Notowania

film
08.12.2013 14:07

Najlepsze filmy 2013 roku. To warto zobaczyć

Zobacz tytuły nagrodzone Europejską Nagrodą Filmową. Oto europejskie kino pierwszej klasy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(mat.pras.)
Kadr z filmu "Wielkie Piękno"

Włoski film_ Wielkie piękno _ Paola Sorrentina otrzymał w Berlinie Europejską Nagrodę Filmową 2013. Jury przyznało zwycięskiej produkcji trzy dalsze nagrody: za reżyserię i montaż oraz dla odtwórcy głównej roli, włoskiego aktora Toniego Servilla.

Dramat _ Wielkie piękno _ opowiada o starzejącym się dziennikarzu, który wędrując po Rzymie wspomina swoją pełną namiętności, acz bezpowrotnie utraconą młodość.

*ZOBACZ TRAILER FILMU _ WIELKIE PIĘKNO _: *

Za najlepszą europejską komedię jurorzy uznali duński film _ Wesele w Sorrento _ (_ Love is all you need _) Susanne Bier.

ZOBACZ TRAILER FILMU _ WESELE W SORRENTO _:

Francuska komedia _ Portugal, mon amour _ wyróżniona została nagrodą publiczności. Za najlepszy scenariusz nagrodę otrzymał Francois Ozon, autor thrillera _ U niej w domu _ ( _ Dans la maison _).

ZOBACZ TRAILER FILMU _ U NIEJ W DOMU: _

Najlepszą aktorką została Belgijka Veerle Baetens za rolę pogrążonej w żałobie matki w filmie _ W kręgu miłości _ (_ The Broken Circle _).

ZOBACZ ZWIASTUN FILMU _ W KRĘGU MIŁOŚCI _:

Nagrodę specjalną otrzymał hiszpański reżyser Pedro Almodovar za wkład w rozwój światowego kina. Legenda francuskiego kina Catherine Deneuve została wyróżniona za całokształt twórczości.

Nagroda, uważana za odpowiednik amerykańskiego Oscara, przyznawana jest przez członków Europejskiej Akademii Filmowej. Nagroda przyznawana w dziesięciu kategoriach, z których najważniejsza to Film Roku. W latach 1988-1996 laureaci otrzymywali statuetkę Felixa. Od 1997 wręczana jest nowa, bezimienna jak dotąd, statuetka, nazywana po prostu Europejską Nagrodą Filmową.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: film, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, lifestyle
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz