Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
edukacja w usa
22.08.2012 10:45

Nauczyciele mają zrozumieć młodzież. Powstał przewodnik

Roberta de Niro młodzi Amerykanie znają raczej jako byłego agenta CIA z komedii Poznaj mojego tatę, a nie młodego Vito Corleone.

Podziel się
Dodaj komentarz
(David Shankbone/CC/Wikimedia)

Młodzi ludzie oglądają telewizję, choć nie potrzebują do tego telewizora. Nigdy nie widzieli też papierowego biletu lotniczego - takie wskazówki znalazły się w miniprzewodniku, wydanym przez dwóch amerykańskich profesorów z myślą o swoich kolegach po fachu.

Przewodnik, którego tegoroczne wydanie ukazało się w środę, ma pomóc nauczycielom _ inteligentnie zrozumieć młodych ludzi, nawet jeśli nie jest się do tego przygotowanym _. Ta nietypowa pomoc naukowa wychodzi co roku już od 14 lat.

Wydanie z 2012 roku składa się z 75 haseł i jest w całości dostępne w internecie. Publikacja przypomina m.in., że dla pokolenia, które przyszło na świat w 1994 roku, lider zespołu Nirvana Kurt Cobain _ od zawsze nie żył _. Z kolei Roberta de Niro [na zdjęciu] znają raczej jako byłego agenta CIA z komedii _ Poznaj mojego tatę _ (ang. _ Meet the Parents _), a nie młodego Vito Corleone.

Młodzi nie potrafią też sobie wyobrazić, że kiedyś na lotniskach ludzie nosili swoje bagaże, a nie ciągnęli za sobą walizki na kółkach. Poza tym nigdy nie widzieli oni papierowego biletu lotniczego, a telewizję chętnie oglądają wszędzie, poza odbiornikiem telewizyjnym - zwracają uwagę autorzy miniprzewodnika.

Swoim kolegom po fachu przypominają też, że dla 18-latków kobiety od zawsze pilotowały wojskowe myśliwce i promy kosmiczne, a wystające spod ubrania ramiączka stanika są _ modową oczywistością _, a nie wpadką wymagającą dyskretnej pomocy przyjaciółki.

Tagi: edukacja w usa, młodzież, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap, lifestyle
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz