Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
legalizacja prostytucji
30.08.2011 14:05

Niemcy znaleźli sposób na opodatkowanie protytutek

Władze Bonn szacują, że do kasy miasta wpłynie około 300 tys. euro.

Podziel się
Dodaj komentarz
(The Intrepid Traveler/CC/Flickr)

W niemieckim mieście Bonn ruszył pionierski projekt, służący ściąganiu podatków od prostytucji. Każdego wieczoru przed rozpoczęciem pracy na ulicy bońskie prostytutki muszą wykupić bilet za sześć euro w specjalnym automacie, przypominającym parkometr.

Jak podają niemieckie media, _ seksautomat _ działa w Bonn od wczoraj. Na wyświetlaczu widnieje informacja: _ 6 euro za noc _ oraz godziny, a których obowiązuje opłata: _ od poniedziałku do niedzieli w godzinach od 20.15 do 6.00. _

Stawka jest jednakowa dla wszystkich, niezależnie od wysokości dochodu. Za brak ważnego biletu grożą upomnienia, a następnie grzywny oraz nakaz opuszczenia ulicy. Kontrolerzy miejskiego urzędu podatkowego mają nadzorować, czy prostytutki stosują się do nowych przepisów.

Rzeczniczka władz miasta wyjaśniła, że celem przedsięwzięcia jest _ podatkowa sprawiedliwość _. Prostytutki, pracujące w domach publicznych są również zobowiązane do uiszczania podatku. Władze Bonn szacują, że dzięki wprowadzeniu w tym roku nowego podatku do kasy miasta wpłynie około 300 tys. euro.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/171/t122795.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/argentyna;nie;mozna;juz;reklamowac;prostytucji;w;mediach,245,0,873205.html) Panienki już nie zareklamują się w telewizji Zakaz ma służyć walce z przemocą wobec kobiet. Opozycja twierdzi, że może być użyty przeciw mediom krytycznym wobec władzy.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/0/t136704.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/proces;rubygate;-;premier;nie;pojdzie;do;sadu,173,0,805549.html) Proces Rubygate - premier nie pójdzie do sądu Silvio Berlusconi nie stawi się w sądzie na rozprawie dotyczącej rozwiązłych imprez - zapowiedział obrońca szefa włoskiego rządu.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/176/t93360.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/w;chinach;kwitnie;handel;zywym;towarem,10,0,758794.html) W Chinach kwitnie handel żywym towarem Coraz więcej Chinek wywożonych jest z kraju przez międzynarodowe gangi przestępcze.
Tagi: legalizacja prostytucji, prostytucja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, lifestyle
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz