Notowania

sylwester 2012
02.01.2013 06:30

Nowy Rok na nowojorskim Times Square

Pierwsi uczestnicy imprezy przybyli rano, aby zająć jak najlepsze miejsca.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Dan Nguyen @ New York City/CC/Flickr)

Plejada gwiazd, tancerki Rockettes, a także burmistrz Michael Bloomberg witali Nowy Rok na nowojorskim Times Square. W noc sylwestrową zgromadziło się tam ponad milion osób.

Pierwsi uczestnicy imprezy, która odbyła się po raz 105, przybyli tam już w poniedziałek rano, aby zająć jak najlepsze miejsca. Inni już znacznie wcześniej zamówili w barach i restauracjach miejsca z widokiem na migoczący reklamami plac.

Minutę przed północą z 21-metrowego masztu wieżowca Times Square nr 1 zaczęła się zsuwać ważąca blisko 6 ton kula o średnicy ok. 3,6 metra. Lśniła 2,688 kryształami i ponad 32 tysiącami świateł, dotykając podstawy masztu dokładnie w chwili nadejścia Nowego Roku.

W niebo wystrzeliły sztuczne ognie. Na wiwatujących ludzi spadła z dachów okolicznych wieżowców ponad tona konfetti. Na różnobarwnych karteczkach spisane były życzenia od nowojorczyków i turystów. Były pocałunki, indywidualne życzenia i nieodłączna piosenka Franka Sinatry _ New York, New York _.

Kończący swą trzecią i zarazem ostatnią kadencję Bloomberg mówił na Times Square w wywiadzie dla telewizji NBC, że życzy sobie, by w 2013 roku w mieście było _ mniej przestępstw, lepsze szkoły, by przybywali nowi ludzie i budowanych było wiele obiektów _.

Pośród muzycznych gwiazd - które dodawały splendoru noworocznej nocy na _ Skrzyżowaniu Świata _, jak nazwany jest trójkątny plac na Manhattanie, zamknięty 42 Ulicą, Broadwayem i Siódmą Aleją - byli Taylor Swift, Carly Rae Jepsen, Neon Trees, Flo Rida oraz grupa Pitbull. Nowy Rok witały też z burmistrzem tancerki Rockettes, znane m.in. z tradycyjnych corocznych występów w okresie świątecznym w nowojorskiej sali widowiskowej Radio City.

Komisarz nowojorskiej policji NYPD Raymond Kelly zapowiadał, że teren noworocznego festynu będzie _ najbezpieczniejszym miejscem na świecie _.

Funkcjonariusze NYPD już w poniedziałek po południu zamykali dla ruchu przyległe ulice, patrolowali je z psami, ustawiali bariery, wykrywacze metalu i materiałów wybuchowych. Stanęły też posterunki, gdzie sprawdzano torby i plecaki przychodzących, egzekwując zakaz wnoszenia napojów alkoholowych.

_ - Przeżyliśmy huragan Sandy, koniec świata, przeżyliśmy koszmar w Newtown, miejmy nadzieję, że rok 2013 nie będzie pechowy i przyniesie całkiem inne sensacje, a teraz się bawimy _ -? powiedziała Grace, uczestniczka uroczystości na Times Square.

Według lokalnych władz w telewizji powitanie 2013 roku na Times Square oglądało w Ameryce i na całym świecie ponad miliard osób.

Czytaj więcej w Money.pl
Szczęśliwego Nowego Roku życzy Google Dziś Szczęśliwego Nowego Roku życzy internautom nawet najpotężniejsza wyszukiwarka w sieci.
Tak chciałbyś się bawić Coroczne witanie Nowego Roku w plenerze to od dawna designowy majstersztyk. Wielkie miasta świata rywalizują na nowe pomysły.
Podkarpackie zakazuje petard i fajerwerków Z zakazu wyłączone są firmy profesjonalnie zajmujące się pokazami, posiadające odpowiednie zezwolenia.
Tagi: sylwester 2012, nowy jork, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, lifestyle
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz