Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Obraz Hitlera sprzedany na Słowacji. Cena?

0
Podziel się:

Licytację rozpoczęto od kwoty dziesięciu tysięcy euro.

Obraz Hitlera sprzedany na Słowacji. Cena?
(Marlee90/iStockphoto)

Jeden ze słowackich domów aukcyjnych sprzedał obraz autorstwa Adolfa Hitlera. Pejzaż, który powstał około 1913 roku, osiągnął wartość 32 tysięcy euro.

Obraz Hitlera nosi tytuł _ Maritime Nocturno _ i przedstawia księżyc w pełni nad spokojnym morzem. Licytację rozpoczęto od kwoty dziesięciu tysięcy euro.

Zarówno właściciel, jak i nabywca obrazu nie ujawniają swoich danych. Przedstawiciel domu aukcyjnego w Bratysławie poinformował jedynie, że obraz sprzedano na zamkniętej aukcji dla VIPów.

Obraz na sprzedaż wystawiła rodzina słowackiego malarza, który najprawdopodobniej spotkał Hitlera osobiście na początku XX wieku, w czasie, gdy ten jeszcze marzył o karierze artysty.

Więcej aukcji obrazów - czytaj w Money.pl
Rekordowa aukcja. Cena wywoławcza najwyższa w Polsce 1,9 miliona złotych - od takiej sumy rozpocznie się licytacja obrazu Henryka Siemiradzkiego _ Sjesta patrycjusza _. To największa kwota na rodzimym rynku sztuki od kilku lat.
Obraz Wyspiańskiego sprzedany za ponad milion złotych _ Portret Lizy Pareńskiej (wśród Pelargonii) _ kupił prywatny kolekcjoner. Cena wywoławcza wykonanego techniką pasteli dzieła wynosiła 430 tysięcy złotych.
Inwestycja za 11 tysięcy dała 100 milionów 100 milionów funtów, czyli około 500 milionów złotych - tyle jest wart rysunek, który prywatny kolekcjoner kupił na aukcji trzynaście lat temu. Teraz okazało się, że jego autorem jest sam Leonardo da Vinci.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)