Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Olimpiada w Rio de Janeiro. Flaga już w Brazylii

0
Podziel się:

Flaga olimpijska dotarła do brazylijskiego Rio de Janeiro - miejsca organizacji igrzysk w 2016 roku.

Olimpiada w Rio de Janeiro. Flaga już w Brazylii
(imago sportfotodienst/EAST NEWS)

Flaga olimpijska dotarła do brazylijskiego Rio de Janeiro - miejsca organizacji igrzysk w 2016 roku. W niedzielę późnym wieczorem wyruszyła z Londynu, gdzie zakończyła się tegoroczna Olimpiada.

Flagę do Brazylii ze stolicy Wielkiej Brytanii przywiózł samolotem burmistrz Rio, Eduardo Paes. Jak mówił, flaga igrzysk to dla jego miasta kolejny symbol przemiany. _ - To unikalna szansa dla Brazylii i czas wielkiego święta _ - dodał.

Burmistrzowi towarzyszyli szef komitetu organizacyjnego Igrzysk z 2016 roku, Carlos Arthur Nuzman i gubernator stanu Rio de Janeiro, Sergio Cabral. Jeszcze dziś flaga zostanie przewieziona do Brasilii, stolicy Brazylii. Tam odbędzie się uroczystość z udziałem prezydent kraju, Dilmy Rousseff.

Letnie Igrzyska Olimpijskie w Rio odbędą się w dniach 5-21 sierpnia 2016 roku. Ich uczestnicy będą rywalizować w 28 dyscyplinach, w tym kilku nowych - między innymi w karate, squashu i golfie. Do programu zawodów wrócą też baseball i softball, które usunięto po igrzyskach w Pekinie.

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)