Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oscary 2013
24.02.2013 16:58

Oscary 2013. Bond ma zapewnione dwie statuetki?

Eksperci uważają, że ścieżka dźwiękowa do Skyfall otrzyma statuetkę za najlepszą muzykę, a utwór w wykonaniu Adele za najlepszą piosenkę.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Mat.pras/Skyfall/Columbia Pictures Industries, Inc.)

Najnowszy Bond najprawdopodobniej zdominuje kategorie muzyczne podczas dzisiejszej gali wręczenia Oscarów. Eksperci uważają, że ścieżka dźwiękowa do Skyfall otrzyma statuetkę za najlepszą muzykę, a utwór w wykonaniu Adele za najlepszą piosenkę.

Dziennikarz muzyczny Piotr Metz uważa, że piosenka jest doskonała, ale na jej płytach było więcej pięknych utworów. Promotor muzyczny Stanisław Trzciński dodaje, że Adele ma już Oscara w kieszeni. Liczy natomiast, że drugą statuetkę, za ścieżkę dźwiękową dostanie muzyka do Skyfall, skomponowana przez Thomasa Newmana. Konkurencja jednak jest duża.

W kategorii _ Najlepsza muzyka _, oprócz Thomasa Newmana, nominację otrzymali: Mychael Danna za _ Życie Pi _, Alexandre Desplat za _ Operację Argo _, Dario Marianelli za _ Annę Kareninę _, Tom Tykwer, Johnny Klimek, Reinhold Heil za _ Atlas Chmur _ oraz John Williams za _ Lincolna _.

O Oscara za najlepszą piosenkę z Alede walczą: _ Before my Time _ z filmu _ Chasing Ice _, _ Pi's Lullaby _ z filmu _ Życie Pi _, _ Everybody needs a best friend _ z filmu _ Ted _ oraz _ Suddenly _ z filmu _ Nędznicy _.

Czytaj więcej w Money.pl
Polak ma szansę na Oscara. Dziś wielka gala Janusz Kamiński otrzymywał Oscary wtedy, kiedy wyróżniano Stevena Spielberga. Tak było w przypadku _ Listy Schindlera _ w 1994 roku oraz _ Szeregowca Ryana _ 5 lat później. Jak będzie tym razem?
Oscary 2013. Oto nominowani Daniel Day Lewis, Hugh Jackman i Denzel Washington to oni mają największe szanse na Oscara. Czy dostaną nominację?
Oto najważniejsi faworyci do Oscarów Opowiadający o 16. prezydencie USA film _ Lincoln _ otrzymał aż 12 nominacji, w tym za najlepszy film roku. W tej kategorii faworytem jest jednak _ Operacja Argo _. Kto wyjedzie dziś z Hollywood z Oscarem?
Tagi: oscary 2013, james bond, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, lifestyle
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz