Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Oscary 2013. Bond ma zapewnione dwie statuetki?

0
Podziel się

Eksperci uważają, że ścieżka dźwiękowa do Skyfall otrzyma statuetkę za najlepszą muzykę, a utwór w wykonaniu Adele za najlepszą piosenkę.

Oscary 2013. Bond ma zapewnione dwie statuetki?
(Mat.pras/Skyfall/Columbia Pictures Industries, Inc.)
bErLWpZx

Najnowszy Bond najprawdopodobniej zdominuje kategorie muzyczne podczas dzisiejszej gali wręczenia Oscarów. Eksperci uważają, że ścieżka dźwiękowa do Skyfall otrzyma statuetkę za najlepszą muzykę, a utwór w wykonaniu Adele za najlepszą piosenkę.

Dziennikarz muzyczny Piotr Metz uważa, że piosenka jest doskonała, ale na jej płytach było więcej pięknych utworów. Promotor muzyczny Stanisław Trzciński dodaje, że Adele ma już Oscara w kieszeni. Liczy natomiast, że drugą statuetkę, za ścieżkę dźwiękową dostanie muzyka do Skyfall, skomponowana przez Thomasa Newmana. Konkurencja jednak jest duża.

W kategorii _ Najlepsza muzyka _, oprócz Thomasa Newmana, nominację otrzymali: Mychael Danna za _ Życie Pi _, Alexandre Desplat za _ Operację Argo _, Dario Marianelli za _ Annę Kareninę _, Tom Tykwer, Johnny Klimek, Reinhold Heil za _ Atlas Chmur _ oraz John Williams za _ Lincolna _.

bErLWpZz

O Oscara za najlepszą piosenkę z Alede walczą: _ Before my Time _ z filmu _ Chasing Ice _, _ Pi's Lullaby _ z filmu _ Życie Pi _, _ Everybody needs a best friend _ z filmu _ Ted _ oraz _ Suddenly _ z filmu _ Nędznicy _.

Czytaj więcej w Money.pl
Polak ma szansę na Oscara. Dziś wielka gala Janusz Kamiński otrzymywał Oscary wtedy, kiedy wyróżniano Stevena Spielberga. Tak było w przypadku _ Listy Schindlera _ w 1994 roku oraz _ Szeregowca Ryana _ 5 lat później. Jak będzie tym razem?
Oscary 2013. Oto nominowani Daniel Day Lewis, Hugh Jackman i Denzel Washington to oni mają największe szanse na Oscara. Czy dostaną nominację?
Oto najważniejsi faworyci do Oscarów Opowiadający o 16. prezydencie USA film _ Lincoln _ otrzymał aż 12 nominacji, w tym za najlepszy film roku. W tej kategorii faworytem jest jednak _ Operacja Argo _. Kto wyjedzie dziś z Hollywood z Oscarem?
bErLWqaa
KOMENTARZE
(0)