Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Oscary 2013: Polak ma szansę na Oscara

0
Podziel się

Janusz Kamiński otrzymywał Oscary wtedy, kiedy wyróżniano Stevena Spielberga. Tak było w przypadku Listy Schindlera w 1994 roku oraz Szeregowca Ryana 5 lat później. Jak będzie tym razem?

Oscary 2013: Polak ma szansę na Oscara
(Valerie Goodloe/PictureGroup/EAST NEWS)
bErMpIzV

Janusz Kamiński ma szanse na Oscara za zdjęcia do filmu _ Lincoln _ - uważają krytycy filmowi. Polski operator ma jednak silną konkurencję.

Szef działu kulturalnego tygodnika _ Polityka _ Zdzisław Pietrasik zwraca uwagę, że Janusz Kamiński będzie musiał zmierzyć się z wybitnymi operatorami. Zdaniem dziennikarza trudno będzie pokonać Claudio Mirandę, który jest autorem zdjęć do _ Życia Pi _ czy Robert Richardsona, operatora w filmie _ Django _.

Dziennikarz portalu Filmweb i Czwórki Polskiego Radia Łukasz Muszyński uważa, że sukces Kamińskiego może zależeć od Oscara przyznanego za reżyserię. Janusz Kamiński otrzymywał Oscary wtedy, kiedy wyróżniano Stevena Spielberga. Tak było w przypadku _ Listy Schindlera _ w 1994 roku oraz _ Szeregowca Ryana _ 5 lat później.

bErMpIzX

Janusz Kamiński jest kandydatem do Oscara za zdjęcia do filmu _ Lincoln _ Stevena Spielberga. Nominowani w tej kategorii są także: Roger Deakins, który kręcił _ Skyfall _, Claudio Miranda za _ Życie Pi _, Robert Richardson za _ Django _ oraz Seamus McGarvey za _ Annę Kareninę _.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/128/m258432.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/oscary;2013;oto;faworyci;do;tegorcznej;galii,111,0,1257327.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Oto najważniejsi faworyci do Oscarów Opowiadający o 16. prezydencie USA film Lincoln otrzymał aż 12 nominacji, w tym za reżyserię, zdjęcia, montaż, muzykę i za najlepszy film roku. W tej ostatniej kategorii faworytem jest jednak Operacja Argo.
[ ( http://static1.menstream.pl/i/art/89/261209_mhp.jpg ) ] (http://menstream.pl/wiadomosci/lincoln-spielberga-przeklamuje-historie,0,1248249.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) _ Lincoln _ przekłamuje historię Z dwunastoma nominacjami film _ Lincoln _ Stevena Spielberga jednym z głównych faworytów do otrzymania Oscara. Jak się jednak okazało dzieło nie jest wcale tak perfekcyjne, jak mogłoby się wydawać. Reżyser popełnił historyczny błąd.
[ ( http://static1.menstream.pl/i/art/144/259984_mhp.jpg ) ] (http://menstream.pl/wiadomosci-film/kto-czekal-na-sceny-bitewne-srodze-sie-rozczaruje-lincoln-to-kino-dla-sentymentalnych-fascynatow,0,1242967.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Spielberg podupadł na zdrowiu? Miejmy nadzieję, że 66-letni reżyser _ Lincolnem _ nie szykuje się do podsumowania swojej pracy.
bErMpIAy
KOMENTARZE
(0)