Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Papież Franciszek dostał elektryczny rower

0
Podziel się:

Czy Franciszek jako pierwszy papież będzie jeździł na rowerze? - Zastanawiają się włoskie media.

Papież Franciszek dostał elektryczny rower
(CPP / Polaris/East News)

Czy Franciszek jako pierwszy papież będzie jeździł na rowerze? - Zastanawiają się włoskie media. Papież otrzymał w prezencie biały elektryczny rower, który wywołał jego duże zainteresowanie, co potwierdzają rozpowszechnione zdjęcia.

Rower z napędem elektrycznym, jaki dostał Franciszek, sprzedawany jest w cenie około 3 tysięcy euro.

Nie wiadomo jeszcze, jakie będzie przeznaczenie jednośladu, który papież odebrał osobiście w swym apartamencie w watykańskim Domu świętej Marty podczas spotkania z prezesem koncernu Daimler Dieterem Zetsche. Rower był tylko dodatkiem do głównego prezentu dla Franciszka. Razem z nim otrzymał on kluczyki do nowego papamobile, przygotowanego z myślą o jego zbliżającej się podróży do Rio de Janeiro w Brazylii na Światowe Dni Młodzieży.

Papamobile, jak poinformowano, zostało tak zaprojektowane i wyposażone, by chroniło papieża podczas jego spotkań z tłumami wiernych. Pojazd ma kuloodporne szyby.

Zauważa się, że trudno będzie jednak przekonać słynącego ze spontanicznych gestów Franciszka do tego, by nie wychodził z pancernego samochodu do wiernych w Rio de Janeiro. W trakcie audiencji generalnych w Watykanie ma bowiem zwyczaj wysiadać z pojazdu, by być jak najbliżej pielgrzymów. Dlatego podkreśla się, że z punktu widzenia bezpieczeństwa papieska pielgrzymka do Brazylii, gdzie dochodzi do społecznych niepokojów i zamieszek, będzie ogromnym wyzwaniem.

Czytaj więcej w Money.pl
Papież Franciszek odwołał udział w koncercie Po raz pierwszy od swego wyboru papież Franciszek zrezygnował z udziału w uroczystości, w której miał uczestniczyć.
Papież przestrzega dyplomatów przed... Podczas spotkania ze 150 nuncjuszami apostolskimi papież podkreślił dzisiaj, że nie mogą oni szukać wygody i spokoju.
Włosi są nim zafascynowani. Jest sondaż Aż 85 procent Włochów ma zaufanie do papieża Franciszka - wynika z sondażu przeprowadzonego w związku z mijającymi jutro 100 dniami od jego wyboru.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)