Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ponad 250 książek o Berlusconim. Tylko we Włoszech

0
Podziel się:

Były premier Włoch został opisany z każdej strony, a szczegółowej analizie poddano każdy aspekt jego życia i działalności.

Ponad 250 książek o Berlusconim. Tylko we Włoszech
(PAP/EPA)

Silvio Berlusconi , który ustąpił ze stanowiska premiera, jest bohaterem rekordowej liczby książek. W ciągu ponad 17 lat jego obecności na scenie politycznej tylko we Włoszech ukazało się o nim ponad 250 tomów - przypominają włoskie media.

Biblioteka książek na temat Silvio Berlusconiego nie ma sobie równych w całej historii włoskiej polityki. Nikt nie jest natomiast w stanie policzyć wszystkich książek o medialnym magnacie i trzykrotnym szefie rządu, jakie wydano na świecie, zwłaszcza we Francji i Hiszpanii.

Wśród tego gigantycznego zbioru są tomy dziennikarzy śledczych, rozprawy, literatura sensacyjna, książki na temat języka używanego przez Berlusconiego, mowy ciała, jego zdolności komunikowania się, talentu wymyślania politycznych sloganów i marketingu politycznego, życia prywatnego, a także antologia jego żartów, powiedzonek i gaf.

Zauważa się, że z upadkiem rządu Berlusconiego zbiegła się publikacja wyjątkowego, najbardziej gorzkiego i jednocześnie proroczego tomu. To zbiór esejów i artykułów oraz odpowiedzi na listy czytelników na temat premiera i epoki berlusconizmu pióra zmarłego w 2001 roku najwybitniejszego włoskiego dziennikarza i publicysty Indro Montanellego.

W swoich tekstach bardzo surowo rozprawiał się on z miliarderem i przywódcą centroprawicy nazywając go _ kłamcą _. _ - Ten człowiek to choroba; leczy się ją przy pomocy szczepionki _ - te słowa Montanellego znajdują się w niedawno opublikowanym zbiorze jego pism _ Mówiłem wam _. Kilka wydanych niedawno książek dotyczy skandalu obyczajowego z udziałem prostytutek, w jaki uwikłany jest Berlusconi.

Zupełnie wyjątkową i rekordowo drogą pozycją jest tom _ Sekretne życie Lady Berlusconi , którego autor Mario Guarino opowiada o drugiej żonie byłego szefa rządu, Veronice Lario. Książka jest już prawie nie do zdobycia, a gdy się pokaże w antykwariacie kosztuje aż 500 euro. Białym krukiem _ jest również pierwsza biografia premiera, którą napisał Giorgio Ferrai.

Silvio Berlusconi został opisany z każdej strony, a szczegółowej analizie poddano każdy aspekt jego życia i działalności, o czym świadczą opublikowane również eseje o jego żargonie sportowym, metaforach, stosowanej przez niego symbolice religijnej.

Przypomina się przy okazji znaczące tytuły niektórych książek, na przykład _ Ciało szefa _, _ Kawaler zaklinacz _, _ Citizen Berlusconi _, _ Kariera Silvio B. _ (jako parafraza _ Kariery Arturo Ui _ Bertolda Brechta), _ Dziwne zasady pana B. _ oraz _ Czarna księga demokracji _. Już w 1997 roku ukazał się tom anonimowego autora _ Jak i dlaczego Berlusconi wkrótce upadnie _.

Więcej na temat dymisji premiera Włoch w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/108/t83820.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kryzys;rzadowy;we;wloszech;a;berlusconi;jest;z;siebie;dumny,61,0,965693.html) Kryzys we Włoszech, Berlusconi dumny Były premier nie zamierza żegnać się z polityką - twierdzą obserwatorzy wydarzeń w Rzymie.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/53/t190261.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/nocne;oblezenie;rezydencji;premiera;fiesta;na;ulicach;rzymu,183,0,965559.html) Rzym świętuje odejście Berlusconiego Włosi odwrócili się od Silvio Berlusconiego. Zobacz, jak go pożegnali.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/71/t113223.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/koniec;ery;premiera;od;bunga-bunga;we;wloszech;zmiany,57,0,964921.html) Początek końca Berlusconiego. To już dziś Rozpoczął się okres przełomowych wydarzeń na scenie politycznej we Włoszech, które zakończą epokę rządów premiera Silvio Berlusconiego i otworzą nowy rozdział - podkreślają włoscy komentatorzy.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)