Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Powstaje nowa, europejska loteria

0
Podziel się:

Ma ruszyć 23 marca przyszłego roku.

Powstaje nowa, europejska loteria
(Magnus D/cc/flickr)
bETtCyZN

Niemiecka gazeta _ Bild _ napisała, że w Amsterdamie spotykają się dziś przedstawiciele ponad 20 towarzystw loteryjnych, by podjąć decyzję o zorganizowaniu nowej europejskiej loterii Euro Jackpot.

Loteria ma ruszyć 23 marca przyszłego roku i przyćmić wszystko, co do tej pory uczyniono w tej dziedzinie. Co tydzień gwarantowana pula wygranych ma wynosić 10 milionów euro, a kumulacja będzie mogła osiągnąć 90 milionów euro.

Każdy zakład będzie kosztował 2 euro. Euro Jackpot ma funkcjonować w systemie _ 5 z 50 i 2 z 8 _. Oznacza to, że aby zgarnąć główną wygraną, trzeba będzie poprawnie wytypować pięć liczb z 50 w polu A oraz dwie liczby z ośmiu w polu B.

bETtCyZP

Szansa na wygraną wynosi 1:59 milionów. Losowanie ma się odbywać zawsze w piątek wieczorem. _ Bild _ dowiaduje się, że w przedsięwzięciu Euro Jackpot mają uczestniczyć Niemcy, Włochy, Dania, Holandia, Słowenia i Finlandia.

Reuters zwraca uwagę, że w Europie jest już podobna loteria - Euromillions - działająca we Francji, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Austrii i Szwajcarii.

Czytaj więcej na temat loterii w Money.pl Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

bETtCzaq
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)