Notowania

usa
25.03.2013 21:42

Próbny lot Dreamlinera 787 ze zmienionym akumulatorem

Sprawdzą czy jego zmieniony akumulator spełnia standardy bezpieczeństwa. Do prób wybrano maszynę wyprodukowaną dla polskiego LOT-u.

Podziel się
Dodaj komentarz
(guerric/CC BY-NC-SA/Flickr)

Koncern Boeinga przeprowadza dziś próbny lot samolotu Dreamliner 787 w celu sprawdzenia, czy jego zmieniony akumulator spełnia standardy bezpieczeństwa. Do prób wybrano maszynę wyprodukowaną dla polskiego LOT-u.

Od stycznia z powodu problemów z akumulatorami dreamlinery są uziemione. Samolot wystartował z lotniska Paine Field w miejscowości Everett w stanie Waszyngton na wschodzie kraju około godz. 20 czasu polskiego. Lot ma trwać ok. dwóch godzin. Jak poinformował Boeing, próbny lot odbywa samolot wyprodukowany dla Polskich Linii Lotniczych LOT.

Jeśli poniedziałkowa próba wypadnie pomyślnie, w najbliższych dniach koncern przeprowadzi drugi test: posłuży on zebraniu danych, które zostaną przekazane Federalnemu Urzędowi Lotnictwa (FAA) - powiedział rzecznik koncernu Boeing Marc Birtel. Podczas testu ma zostać ostatecznie potwierdzone działanie przekonstruowanego systemu elektrycznego, co będzie niezbędne do uzyskania ponownej zgody na loty dreamlinerów.

Czytaj więcej [ ( http://static1.money.pl/i/h/185/96697.jpg ) ] (http://manager.money.pl/news/artykul/prezes;lot;ujawnia;kiedy;poleca;dreamlinery,112,0,1251184.html) *Prezes LOT ujawnia, kiedy polecą dreamlinery * - _ Do końca października dreamlinery należące do LOT nie będą uwzględnione w siatce połączeń _ - powiedział prezes spółki Sebastian Mikosz.

Przedstawiciele Boeing Co. zapewniali w piątek w Tokio, że samoloty 787 Dreamliner są _ całkowicie bezpieczne _, nie ma zagrożenia zapalenia się akumulatorów. _ - Wznowienie lotów pasażerskich jest bardziej kwestią tygodni niż miesięcy _ - oświadczył na konferencji prasowej w Tokio prezes i dyrektor generalny Boeing Co. Ray Conner.

Plan przeprojektowania wadliwych akumulatorów litowo-jonowych w dreamlinerach zatwierdził amerykański Federalny Urząd Lotnictwa (FAA). Chodzi m.in. o przeprojektowanie elementów akumulatorów, co ma pozwolić na uniknięcie spięć, a także zaopatrzenie ich w lepszą izolację i dodatkowy system wentylacji.

Eksploatację 50 przekazanych dotąd użytkownikom maszyn Boeing 787 wstrzymano bezterminowo w połowie stycznia. Nie latają również dwa dreamlinery będące w posiadaniu Polskich Linii Lotniczych LOT.

Czytaj więcej w Money.pl
Dreamlinery do kosza? Nie mogą nic znaleźć Eksploatację 50 przekazanych dotąd użytkownikom maszyn Boeing 787 wstrzymano bezterminowo 16 stycznia.
Milionowe straty. Będzie rekompensata? Ministerstwo Skarbu szacowało w lutym, że miesięcznie uziemienie Dreamlinerów kosztuje LOT około 10 milionów złotych.
Dreamlinery polecą? Minister szuka pomocy Minister skarbu Mikołaj Budzanowski zwrócił się z prośbą do ambasadora Stanów Zjednoczonych w Polsce o osobiste zaangażowanie w sprawę rozwiązania problemów PLL LOT z powodu uziemienia samolotów Boeing 787 Dreamliner.
Tagi: usa, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, pap, lifestyle
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz