Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Przepych w nowej siedzibie partii Berlusconiego w Rzymie

0
Podziel się:

Pałacowe komnaty, marmury, sztukateria - tak wygląda nowa siedziba partii byłego premiera Włoch Silvio Berlusconiego w Rzymie.

Przepych w nowej siedzibie partii Berlusconiego w Rzymie
(Associated Press/East News)

Pałacowe komnaty, marmury, sztukateria - tak wygląda nowa siedziba partii byłego premiera Włoch Silvio Berlusconiego w Rzymie. Zdjęcia z kwatery Ludu Wolności, opublikowane przez włoski portal, wywołały ogromne poruszenie i oburzenie wśród internautów.

Centroprawicowy, współrządzącymi obecnie Włochami z centrolewicą Lud Wolności zajmował dotychczas pięć pięter wynajmowanej kamienicy w centrum Wiecznego Miasta, w pobliżu Fontanny di Trevi przy via dell'Umilta, czyli ulicy Pokory.

W minionych tygodniach kierownictwo partii przeniosło się na jeden z najpiękniejszych rzymskich placów, San Lorenzo in Lucina. Partia zamieniła całą kamienicę o łącznej powierzchni 5 tysięcy metrów kwadratowych na reprezentacyjny, mniejszy o prawie połowę apartament na eleganckim placu.

Zamianę tę tłumaczono względami oszczędności. W mediach pojawiły się komentarze, że w dobie kryzysu i w trosce o swój wizerunek w oczach wyborców nawet partia jednego z najbogatszych Włochów musi oszczędzać. Ujawniono, że za wynajem dotychczasowej siedziby ugrupowanie płaciło 2,8 miliona euro rocznie. Nowa ma kosztować cztery razy mniej, nieco ponad 700 tysięcy euro rocznie.

Mimo że nowy wynajmowany apartament jest znacznie tańszy, panuje w nim przepych. Na jednym ze zdjęć, rozpowszechnionych przez media, zaprezentowano komnatę z marmurowymi posadzkami i ścianami bogatymi w sztukaterie. Widać pałacowy kryształowy żyrandol i ogromne lustro.

To dopiero pierwsza z istotnych zmian w partii Silvio Berlusconiego, który po wyrokach skazujących walczy o przetrwanie na scenie politycznej i stoi w obliczu groźby pozbawienia go mandatu senatora z powodu uprawomocnienia się kary 4 lat więzienia za oszustwa podatkowe.

Były trzykrotny premier zapowiedział zmianę nazwy swego ugrupowania argumentując, że obecna - Lud Wolności - nie przyjęła się. Berlusconi ogłosił, że zamierza przywrócić pierwszą nazwę swojej partii - Forza Italia - przed zbliżającą się 20 rocznicą jej powołania i jej pierwszego zwycięstwa w wyborach parlamentarnych.

Czytaj więcej w Money.pl
Kryzys w partii. Przenoszą się do apartamentu Dotychczas centroprawicowy Lud Wolności zajmował pięć pięter kamienicy o łącznej powierzchni 5 tysięcy metrów w samym centrum Wiecznego Miasta.
Włochami rządzą najstarsi w Europie Średnia wieku przywódców politycznych, prezesów i szefów przedsiębiorstw to 58 lat.
Berlusconi zorganizował system prostytucji? Berlusconiemu grożą nie tylko 3 lata więzienia, ale także 12 lat za nadużycie urzędu, o co również jest oskarżony.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)