Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Ranking "najfajniejszych nacji". Polacy na szarym końcu

0
Podziel się

Niefajni są też Belgowie, Turcy, Kanadyjczycy i Niemcy.

Ranking "najfajniejszych nacji". Polacy na szarym końcu
(włodi/CC/FLickr)
bErLmkOd

Amerykanie to _ najfajniejsza narodowość _ na świecie - wynika z sondażu przeprowadzonego wśród 30 tysięcy ludzi w 15 krajach. Zaraz po nich są Brazylijczycy, Hiszpanie i Włosi. Wśród _ najmniej fajnych nacji _ znaleźli się Belgowie, Polacy, Turcy, Kanadyjczycy i Niemcy.

Badanie zrealizował portal społecznościowy i randkowy badoo.com._ - W mediach wiele słyszy się o antyamerykanizmie, ale czasami zapominamy, jak wiele osób na świecie naprawdę uważa Amerykanów za fajnych ludzi _ - mówi dyrektor Badoo ds. marketingu Lloyd Price.

Oczywiście nie wszyscy Amerykanie _ są cool _. Niektórzy Amerykanie, tacy jak Snoop Dogg, Lady Gaga, Samuel L. Jackson, Johny Depp i Quentin Tarantino, _ są dużo bardziej cool niż inni _ - pisze agencja Reutera. Jednak to Amerykanie wymyślili słowo _ cool _ i wciąż wcielają je w wielu dziedzinach - od muzyki, poprzez kino, telewizję po technologię.

bErLmkOf

_ - Ameryka - tłumaczy Price - szczyci się (prezydentem Barackiem) Obamą - najbardziej cool przywódcą politycznym, najfajniejszymi rapperami - Jay-Z i Snoop Doggiem, a także najfajniejszym człowiekiem technologii - Stevem Jobsem z firmy Apple _.

Z sondażu wynika, że Brazylijczycy są najfajniejszymi mieszkańcami Ameryki Łacińskiej, a Hiszpanie najfajniejszymi Europejczykami. Na czwartym miejscu w rankingu uplasowali się Włosi, następnie Francuzi, Brytyjczycy, Holendrzy, Meksykanie, Argentyńczycy i Rosjanie. Grupa _ najmniej fajnych narodów _ objęła tylko pięć nacji: Belgów, Polaków, Turków, Kanadyjczyków i Niemców.

Więcej nietypowych rankingów w Money.pl Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

bErLmkOG
ranking
kraj
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)