Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
samochód
24.02.2013 15:30

Samochód Bonda na sprzedaż? Od szwajcarskiego milionera

Współwłaściciel szwajcarskiej firmy produkującej implanty dentystyczne, kupił samochód Bonda w 2006 r. na aukcji w Phoenix w USA za 2,7 mln dolarów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Mat.pras/Skyfall/Columbia Pictures Industries, Inc.)

Szwajcarski milioner Thomas Straumann wystawił na sprzedaż Astona Martina DB5, samochód, który wystąpił w filmach o przygodach Jamesa Bonda _ Goldfinger _ i _ Operacja piorun _. Chce za niego 3,4 mln euro - podał _ Neue Zuercher Zeitung _.

Samochód o numerach rejestracyjnych _ JB007 _ został wystawiony na sprzedaż w salonie dealera marki Aston Martin w Surrey w Wielkiej Brytanii. Straumann, współwłaściciel szwajcarskiej firmy o tej nazwie produkującej implanty dentystyczne, kupił samochód Bonda w 2006 roku na aukcji w Phoenix w USA za 2,7 mln dol.

Pojazd został całkowicie odrestaurowany w Szwajcarii, łącznie z ostrzami wychodzącymi z kół i atrapami karabinów maszynowych ukrytymi za reflektorami. Ma też agregat do produkcji dymu i wysuwaną kuloodporną płytę kryjącą tylną szybę. Z powodu dodatkowego wyposażenia ważącego 400 kg samochód musiał mieć wzmocnione podwozie.

Według gazety restauracja pojazdu zajęła trzy lata - łącznie 3 tys. godz. pracy. Brakuje w nim jednak jednego gadżetu - wyrzucanego fotela, którym kierowca mógłby się katapultować.

Czytaj więcej w Money.pl
Skyfall zarobił 100 mln funtów Globalna sprzedaż biletów na nowego Bonda przekroczyła 1 mld USD (620 mln funtów).
Oto stylowy mężczyzna roku Brytyjski aktor wcielający się w rolę Jamesa Bonda otrzymał miano najbardziej stylowego mężczyzny roku.
Ona wygryzła agenta 007 Berenice Marlohe, która pojawia się u boku odtwórcy Jamesa Bonda w "Skyfall", promuje na swoim nadgarstku zegarki marki Omega.
Tagi: samochód, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, lifestyle
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz