Notowania

wybory 2011
18.08.2011 10:58

Schetyna marzy o poparciu Bono

Marszałek Sejmu Grzegorz Schetyna (PO) odpowiedział tak na pytanie: poparcie, którego artysty, czy sportowca chciałby uzyskać.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Marszałek Sejmu Grzegorz Schetyna (PO) odpowiedział tak na pytanie: poparcie, którego artysty, czy sportowca chciałby uzyskać.

_ - Dla siebie? Chciałbym, żeby Bono mnie poparł _ - odparł Schetyna, wzbudzając wesołość dziennikarzy obecnych na porannym briefingu marszałka Sejmu.

To nie pierwszy raz, kiedy Schetyna odwołuje się do słynnej irlandzkiej grupy U2. W 2009 roku w jednym z wywiadów (odnosząc się do relacji między liderami PO po aferze hazardowej) Schetyna stwierdził, że PO będzie teraz jak U2, bo - jak tłumaczył - członkowie zespołu przyjeżdżają na koncert, praktycznie każdy z innej strony świata.

_ - Spotykają się dopiero w hotelu przed samym koncertem. Przyjeżdżają osobno, podają sobie ręce, grają wielki koncert, są wielkim zespołem i wyjeżdżają. Później spotykają się za tydzień, dwa w innym miejscu _ - mówił wtedy Schetyna, który - jak sam przyznał - był na koncercie U2, kiedy grupa grała w Chorzowie.

Bono, a właściwie Paul Hewson, jest frontmanem U2 od ponad 30 lat. Zespół sprzedał miliony płyt, a w 2005 roku został wprowadzony do Rock and Roll Hall of Fame.

Bono znany jest też ze swojej działalności filantropijnej. Był nominowany do Pokojowej Nagrody Nobla za swoją pracę m.in. na rzecz zmniejszeniu długów państw Trzeciego Świata. W 2006 roku Bono został uhonorowany przez brytyjską królową Elżbietę II Orderem Imperium Brytyjskiego.

Schetyna idzie do wyborów. Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/84/t90196.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/schetyna;musimy;wygrac;wybory,22,0,793622.html) Schetyna: Musimy wygrać wybory Premier ma dobre lekkie pióro. To nowa jakość w polityce - mówi marszałek Sejmu o weekendowym artykule Donalda Tuska.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/57/t110905.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/schetyna;skazany;na;marginalizacje;w;platformie,189,0,678333.html) Schetyna skazany na marginalizację w Platformie? Premier zamierza ograniczyć jego wpływy, a docelowo usunąć go z PO.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/11/t116491.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/najnowszy;sondaz;platforma;bez;zmian;tylko;cztery;partie;w;sejmie,57,0,889657.html) Tylko cztery partie w Sejmie.Teraz prowadzi... Gdyby wybory do Sejmu odbyły się w połowie sierpnia, wygrałaby je Platforma Obywatelska, uzyskując 45 proc. głosów - wynika z najnowszego sondażu TNS OBOP. Na drugim miejscu znalazłoby się PiS z 30-proc. poparciem. Do Sejmu weszłyby też SLD (9 proc.) i PSL (7 proc.).
Tagi: wybory 2011, bono, wiadomości, kraj, wiadmomości, gospodarka, pap, lifestyle
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz