Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Sylwester 2013 w fotelu? Tylko kinowym lub w operze

0
Podziel się

Kina, teatry i opery w całej Polsce przygotowały specjalne atrakcje na Sylwestra. Zobaczcie co, gdzie i jak.

Sylwester 2013 w fotelu? Tylko kinowym lub w operze
(RichVintage/iStockphoto)
bEroswwl

Jeśli Sylwester w fotelu to tylko kinowym. Kina w całej Polsce na tę szczególną noc przygotowały największe hity filmowe 2013 roku i przedpremierowe pokazy. Nie zabraknie szampana oraz tańców i zabaw do białego rana. Podobne imprezy szykują się w operach i teatrach.

Tak od lat jest w warszawskim kinie Muranów - mówi jego dyrektor Adam Trzopek. - _ Zaczęliśmy w 2000 roku, na początku było wielkie zdziwienie, a potem była już ogromna tradycja i każdy tak naprawdę chciał spędzić nowy rok w dobrym nastroju na sali filmowej. Oczywiście jest też zabawa w holu pomiędzy filmami. Więc można to połączyć - coś dla ciała i coś dla ducha _ - mówi Trzopek.

Szczególną propozycję ma dla dużych i małych miłośników kina warszawskie kino Praha - zaprasza Katarzyna Polubiec-Mrowińska. - _ Po raz pierwszy przygotowaliśmy ofertę rodzinną - specjalny wieczór sylwestrowy dla rodziców i dzieci. Z tego co wiemy to jest jedyna taka oferta w Warszawie dla rodzin. Będą konkursy, nauka tańca z didżejem, poczęstunek, a potem projekcje do wyboru - kino familijne oraz animacje dla dzieci _ - mówi Polubiec-Mrowińska.

bEroswwn

W tę niezwykłą noc roku na ekranie kina Muranów będzie można zobaczyć: bogaty w smaki i kolory _ Smak curry _, love-story outsidera światowego kina Jima Jarmuscha - _ Tylko kochankowie przeżyją _ oraz _ Wielkiego Liberace _ z Michaelem Douglasem i Mattem Damonem.

W kinie Praha w sylwestrowym repertuarze zobaczymy: _ Hobbit: Pustkowie Smauga _ oraz animacje _ Królowa Śniegu _ i _ Skubani _.

Bal na 2 tysiące osób? W operze

Nowy Rok można witać pod gwiazdami albo z gwiazdami.Teatry i opery w całej Polsce na Sylwestra przygotowały swoje najbardziej popularne sztuki w odświętnym wydaniu i gwiazdorskiej obsadzie. Warszawska Opera Narodowa powita Nowy Rok dźwiękami znanych arii z najwspanialszych oper i musicali.

Na scenie zobaczymy między innymi Małgorzatę Walewską. Prowadzący Grażyna Szapołowka i Wojciech Ziemiński. Chętnych na sylwestrowy wieczór w operze nie brakuje - mówi dyrektor naczelny Teatru Wielkiego Opery Narodowej Waldemar Dąbrowski. - _ W momencie kiedy otwieramy internetową sprzedaż jakieś 80 procent jest z miejsca rezerwowanych _ - mówi dyrektor.

bEroswwt

Teatry w Sylwestra prezentują swoje najbardziej popularne sztuki. Na afiszu królują komedie i spektakle muzyczne. Po spektaklach sceny zamieniają się przeważnie w sale taneczne. Na sylwestrowy bal zaprasza Emilian Kamiński z teatru Kamienica.

- Mamy tutaj bardzo dobre przestrzenie na bal. Ludzie, którzy byli w zeszłym roku, już wychodząc pytali mnie, czy w przyszłym roku też będzie bal.

Jak to w Sylwestra bywa nie zabraknie też szampana. - _ Choć nie jest to proste, podać w ciągu kilku minut dwa tysiące kieliszków szampana. Choć nam się to udaje _ - mówi Waldemar Dąbrowski.

Czytaj więcej w Money.pl

bEroswwu
bEroswwO
KOMENTARZE
(0)