Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Sylwester 2013 w Hiszpanii. Czerwona bielizna obowiązkowa

0
Podziel się:

Hiszpanie przygotowują się do sylwestrowej nocy. Zgodnie z obyczajami, mieszkańcy Półwyspu Iberyjskiego nie wyobrażają sobie wejścia w Nowy Rok bez szampana ale też bez winogron. Ale nie tylko.

Sylwester 2013 w Hiszpanii. Czerwona bielizna obowiązkowa
(Ercallimages/CC/Flikcr)
bEshBTwB

Hiszpanie przygotowują się do sylwestrowej nocy. Zgodnie z obyczajami, mieszkańcy Półwyspu Iberyjskiego nie wyobrażają sobie wejścia w Nowy Rok bez szampana ale też bez winogron. A do tego ci, którym na to pozwala strój, założą dzisiaj wieczorem czerwoną bieliznę.

Od rana największy tłok panuje w Hiszpanii przy stoiskach z owocami i niemal wszyscy kupują winogrona. Żeby godnie przywitać Nowy Rok, o północy wraz z każdym uderzeniem zegara, trzeba będzie zjeść jedno winogrono. Dlatego, żeby nikt się nie zadławił, mechanizmy zegarów na ratuszowych wieżach zostaną spowolnione.

Zgodnie ze zwyczajem, Hiszpanie założą dzisiaj czerwoną bieliznę. Wierzą, że przyniesie im szczęście. Zaś liczący na dobrobyt, wrzucą do kieliszka z szampanem złotą obrączkę.

bEshBTwD

Zabawy potrwają do świtu, a ich uczestnicy przed powrotem do domów wypiją gorącą czekoladę i zjedzą churros - smażone na oliwie i posypane cukrem grube paluchy.

Czytaj więcej w Money.pl

bEshBTxe
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)