Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Titanic znów popłynie w rejs. W 2016 roku

0
Podziel się:

To pomysł australijskiego miliardera.

Titanic znów popłynie w rejs. W 2016 roku
(public domain/wikimedia commons)

Australijski miliarder zamierza zbudować w Chinach replikę Titanica - luksusowego statku pasażerskiego, który sto lat temu zatonął na północnym Atlantyku. Dziewiczy rejs Titanica II planowany jest na rok 2016.

_ - Pod względem luksusu nowy Titanic nie będzie ustępował w niczym swemu pierwowzorowi, będzie natomiast wyposażony w najnowocześniejszy sprzęt XXI wieku oraz najlepszą nawigację i systemy bezpieczeństwa _ - powiedział w Sydney przedsiębiorca Clive Palmer, cytowany przez agencję dpa.

Biznesmen oświadczył, że podpisał już wstępne porozumienie z państwową chińską stocznią CSC Jinling Shipyard. W pierwszy rejs nowa jednostka ma udać się z Wielkiej Brytanii do Nowego Jorku - identyczną trasą jak pierwszy Titanic. _ - Zaprosiliśmy chińską flotę do eskortowania Titanica II _ - wyjaśnił Palmer. Majątek australijskiego przedsiębiorcy szacowany jest na blisko 4 mld euro.

Nowa wersja Titanica będzie miała wymiary takie jak pierwowzór. Dysponować ma 840 kabinami pasażerskimi rozmieszczonymi na dziewięciu pokładach. Jedynie część statku znajdująca się pod linią wody ma mieć całkowicie inną konstrukcję, pozwalającą na uniknięcie katastrofy, której uległ sto lat temu Titanic I.

Titanic zatonął nad ranem 15 kwietnia 1912 roku, kilka godzin po zderzeniu z górą lodową na północnym Atlantyku. Statkiem podróżowało 2224 pasażerów i członków załogi, z czego 1514 zginęło. Była to największa katastrofa morska w czasach pokoju.

Czytaj więcej na temat katastrofy Titanica:
Sprawdź, czy na statku byli Twoi przodkowie Dokładna lista pasażerów Titanica zostanie opublikowana w internecie dokładnie w rocznicę zatonięcia statku, czyli 15 kwietnia 2012 roku.
Titanic miał kłopoty z wypłynięciem. Czy to wróżyło katastrofę? Wychodząc z portu prawie zderzył się ze statkiem New York, dzień przed rejsem zmienił się kapitan, a w trakcie rejsu okazało się, że na bocianim gnieździe nie ma lornetki.
Największe katastrofy morskie XX wieku Zatonięcie Titanica uchodzi za największą katastrofę morską XX wieku. Feralnej nocy z 14 na 15 kwietnia zginęło 1504 osób. Na dnach mórz i oceanów można jednak znaleźć wraki, które kryją zdecydowanie bardziej krwawe historie.
wiadmomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)