Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Tornister pełen uśmiechów. Finał akcji Caritas

0
Podziel się:

Ponad 30 tysięcy dzieci z ubogich rodzin otrzyma plecaki i tornistry z wyposażeniem do szkoły. Aby pomóc można wysłać sms-a.

Tornister pełen uśmiechów. Finał akcji Caritas
(skynesher/iStockphoto)
bEUmTNuJ

Ponad 30 tysięcy dzieci z ubogich rodzin otrzyma plecaki i tornistry z wyposażeniem do szkoły. Przekaże je uczniom Caritas w ogólnopolskiej akcji _ Tornister pełen uśmiechów. _ Finał plecakowej kampanii dziś w Przemyślu, gdzie zorganizowano piknik dobroczynny, połączony z wręczeniem tornistrów i plecaków uczniom z regionu.

Na warszawskiej Pradze wyprawki Caritas otrzyma około tysiąca dzieci. - _ Młodzieżowe plecaki i dziecięce tornistry trafiły najpierw do parafii, gdzie zostały napełnione przyborami szkolnymi przez rodziny znajdujące się w lepszej sytuacji materialnej _ - mówi ksiądz Dariusz Marczak.

Jak mówi szef praskiej Caritas, plecaki trafią do dzieci przed końcem wakacji, wiele z nich otrzymają uczniowie - podopieczni świetlic środowiskowych Caritas na Pradze. Ci, którzy jeszcze nie zgłosili się po wyprawkę szkolną dla dziecka, mogą się o nią starać - podpowiada szef Caritas z Pragi.

bEUmTNuL

O plecaki i tornistry z przyborami można jeszcze zapytać w swojej parafii lub w siedzibie praskiej Caritas.

Do końca wakacji można jeszcze wesprzeć zakup wyprawek szkolnych. Wystarczy wysłać charytatywny SMS o treści _ pomagam _, pod numer 72 052. Akcja _ Tornister pełen uśmiechów _ jest objęta patronatem Polskiego Radia.

Czytaj więcej w Money.pl
Dziecko ze szkoły do przedszkola? To możliwe - _ Nie ma przepisów, które utrudniałyby rodzicom cofnięcie ich dzieci do grupy rówieśniczej _ - przekonuje minister edukacji Krystyna Szumilas.
Oto zatrważający raport o dzieciach Wyniki badania Millward Brown wskazują, że liczba dzieci w klasach I-VI, które są niedożywione lub wymagają dożywiania wynosi obecnie 162 tysiące, co stanowi 7,4 proc. uczniów szkół podstawowych.
To wielka zmiana i szansa dla małych dzieci? Wiceminister edukacji odwiedził Przedszkole nr 2 i Szkołę Podstawową nr 6 w Suwałkach. W szkole obejrzał klasy dla sześciolatków i zobaczył, jak placówka przygotowuje się do przyjęcia sześciolatków do pierwszej klasy
bEUmTNvm
wiadmomości
kraj
KOMENTARZE
(0)