Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Uprawa marihuany. Gmina wpadła na kontrowersyjny pomysł

0
Podziel się:

Zgodnie z prawem w tym kraju, posiadanie niewielkich ilości marihuany na użytek prywatny jest dozwolone.

Uprawa marihuany. Gmina wpadła na kontrowersyjny pomysł
(r0bz/CC/Flickr)

Marihuana ma być uprawiana tylko na potrzeby własne 5 tysięcy członków Stowarzyszenia Konsumentów Marihuany. Władze hiszpańskiej Rasquery podkreśliły, że taka decyzja, podjęta w czasie głębokiego kryzysu, przyniesie budżetowi zadłużonej gminy ponad 1,3 mln euro w ciągu 2 lat i przyczyni się do utworzenia ok. 40 miejsc pracy.

Władze liczącej ok. 900 mieszkańców gminy Rasquera koło Tarragony (Katalonia) zatwierdziły przekazanie terenów pod uprawę konopi indyjskich Barcelońskiemu Stowarzyszeniu Konsumentów Marihuany._ _

_ - Gmina nie będzie siała konopi, ale ureguluje istniejący stan rzeczy i skończy z czarnym rynkiem marihuany _ - powiedział burmistrz Bernat Pellisa. Zapowiedział zorganizowanie w przyszłym tygodniu spotkania z udziałem naukowców, prawników i lekarzy, którzy wytłumaczą projekt miejscowej ludności i odpowiedzą na jej pytania.

Według burmistrza _ ekspertyzy prawne i techniczne _ dopuszczają przekazanie terenów pod uprawę marihuany. Opozycja ostrzega, że sprawa _ ociera się o granice legalności _.

Zgodnie z prawem hiszpańskim, posiadanie niewielkich ilości marihuany na użytek prywatny jest dozwolone, natomiast uprawianie konopi indyjskich w celach handlowych, ich sprzedaż i reklamowanie jest nielegalne.

Przedstawiciel rządu Katalonii, Felip Puig, zapowiedział, że policja wniesie sprawę do rozpatrzenia przez sąd. Nie umiał powiedzieć, czy projekt władz gminy jest legalny czy nie, _ ze względu na różne interpretowanie prawa _.

Ponad 50 osób chorych na raka i fibromialgię skontaktowało się z władzami Rasquery w ciągu jednego dnia, aby wyrazić poparcie dla inicjatywy. Projektem interesuje się także inna organizacja palaczy marihuany, licząca ponad 7 tys. członków Airam.

Więcej o Hiszpanii czytaj w Money.pl
Dziesiątki strajków. Zatrzymają całą Hiszpanię Do wieczora na ulice miast wyjdzie aż 57 manifestacji. Jej uczestnicy sprzeciwiają się przyjętej przez rząd reformie rynku pracy.
Oni już mają sposób na kryzys w Hiszpanii Minister gospodarki przedstawił swój plan ratunkowy zatwierdzony na posiedzeniu rządu jako jeden z jego priorytetów.
Bezrobocie przekroczyło 50 procent. Gdzie? Liczba osób bez pracy jest już największa od 1995 roku. Władze uważają, że ponad pięć milionów bezrobotnych jest liczbą astronomiczną.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)