Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Austria
08.10.2011 10:10

W Austrii zamiast awizo zostawiają SMS-a

Program pilotażowy rozpoczęty został w aglomeracji Linz, stolicy Górnej Austrii. W jego ramach adresat ma być zawiadamiany o nadejściu paczki SMS-em, e-mailem lub telefonicznie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(lisafx/iStockphoto)

Program pilotażowy rozpoczęty został w aglomeracji Linz, stolicy Górnej Austrii. W jego ramach adresat ma być zawiadamiany o nadejściu paczki przez telefon i e-mail.

_ - Chcemy wyraźnie podnieść poziom doręczania _ - wyjaśnił Peter Umundum z zarządu poczty. W ramach programu adresaci przypisani do kodu pocztowego 4040 informowani są SMS-em lub e-mailem o nadejściu paczki i możliwości jej obioru.

Natomiast mieszkańców obszaru z kodem 4020 listonosze powiadamiają telefonicznie, jeśli nie zastaną ich w domu i ustalają, gdzie zostawić paczkę.

Do tej pory, jeśli listonosz nie zastał adresata, wrzucał do skrzynki żółtą kartkę z informacją o miejscu osobistego odbioru przesyłki. Liczba takich powiadomień ma zostać dzięki nowemu programowi zmniejszona. Jedynym ograniczeniem programu jest fakt, że poczta na razie pracuje tylko z czterema firmami internetowej sprzedaży wysyłkowej.

Test potrwa do początku listopada, a do końca roku będą przeanalizowane jego wyniki. Następnie zostanie podjęta decyzja, czy system ma zostać wprowadzony w całej Austrii, zwłaszcza w aglomeracjach miejskich.

Tagi: Austria, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap, lifestyle
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz