Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
rolnik
15.01.2012 17:16

We Francji sprzedano rekordową truflę

Cenny grzyb ważył ponad kilogram.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Na targu trufli w Perigord we Francji, sprzedano największy w historii regionu, okaz tego cennego grzyba. Perigord obok Prowansji należy do dwóch miejsc we Francji skąd pochodzą trufle. Rekordowy grzyb sprzedany na targu trufli w Dordogne ważył ponad kilogram i dwieście gramów.

Specjalizujący się w poszukiwaniach trufli rolnik, wolał zachować anonimowość. Ceny tych grzybów w regionie Perigord wahają się od 800 do 900 euro za kilogram. O dwieście euro tańsze są trufle z Prowansji, z rejonu Luberon w okolicach Awignonu.

Teraz trwa pełnia sezonu na te grzyby. Toteż w każdy piątek o godzinie 9 rano głośny gwizd dochodzący z ratusza oznacza rozpoczęcie targu trufli. Sprzedaż odbywa się dyskretnie, pod czujnym okiem miejskiej policji i tylko gotówką.

W tym rejonie mieszkają osoby, które szukaniem trufli zajmują się w drugim czy trzecim pokoleniu. Coraz chętniej korzysta się z usług psów, które są posłuszniejsze i łatwiej je wyszkolić niż świnie tradycyjnie używane do poszukiwania trufli, będących wykwintną ozdobą każdego talerza. Nawet zwykła jajecznica z truflami smakuje jak królewskie danie.

Więcej informacji o truflach znajdziesz w Money.pl
Na oskarowe projekcje. Najdroższy popcorn świata Prażona kukurydza firmy Bercos została wzbogacona o organiczne masło i cukier, szczyptę najrzadszej soli świata i złote płatki z 23-karatowego złota.
We Włoszech ceny trufli najniższe od lat Cena trufli tak znacznie spadła, że są one niemal na każdą kieszeń.
Luksusowy fast food. W Japonii Ekskluzywne dodatki wejdą w skład dań serwowanych w japońskich oddziałach popularnej sieci Wendy's, która powróciła do Kraju Kwitnącej Wiśni po dwuletniej nieobecności.
Niemcy nową ojczyzną trufli? Drogie przysmaki, dotąd zarezerwowane dla Francji i Włoch, mogą wkrótce zadomowić się na terenach wysuniętych na północ. Wszystko przez zmiany klimatu.
Tagi: rolnik, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, lifestyle
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz